Partizan odložio overu plasmana u top 16

Novosti 06.11.2019 18:38

Prvi poraz crno-belima na evropskoj sceni naneo je tim Venecije – 69:83 i tako im odložio overu plasmana u top 16 fazu (5-1)

NEPORAŽENIH ekipa u Evrokupu posle šestog kola više nema. Prvi poraz crno-belima na evropskoj sceni naneo je tim Venecije – 69:83 i tako im odložio overu plasmana u top 16 fazu (5-1). Partizan je odigrao veoma lošu treću četvrtinu (9:25) i već tada dopustio protivniku da prelomi meč, dođe do skora 4-2 i drugog mesta na tabeli. Sa samo jednim dvocifrenim igračem – Rašonom Tomasom (18 poena) nije ni mogao da se nada boljem rezultatom. Na pobednički put će imati priliku da se vrati u narednom kolu 13.novembra kada će gostovati turskom Tofašu.

S obzirom na to da su košarkaši Partizana, oslabljeni neigranjem prvog plejmejkera Voldena i novog pojačanja Bela, tek drugi put ove sezone istrčali na parket „Štark arene“ u zvaničnim utakmicama, nije ni čudo što im je trebalo nekoliko minuta da se naviknu na ambijent i koševe. Gosti su u boljem ritmu otvorili ovaj susret i vrlo brzo su poveli sa 9:0, a kao najraspoloženiji za nadigravanje izdvojio se krilni centar Mičel Vot, koji je bio nezadrživ za odbranu crno-belih.

Čim su mislima domaći potpuno ušli u utakmicu, odmah je rezultat na semaforu za njih bio znatno povoljniji. Ozbiljnijim pristupom u odbrani usporili su napade protivnika, u napadu su dobro namestili ruku na šutu za tri i već početkom druge četvrtine potpuno su neutralisali visoko početno vođstvo šampiona Italije.

Do prve prednosti Beograđani su stigli preko Pejnersa u 11.minutu – 22:21. Odlučio je tada da proigra i Rašon Tomas, dodatno motivisan jer je prethodne sezone u dresu Sasarija u izgubio finale italijanskog prvenstva upravo od Venecije. Nanizao je devet poena, prvi put odlepio crno-bele na 31:25. Međutim, nije s druge strane posustajao Mičel Vot, zahvaljujući kome je gostujuća ekipa otišla na pauzu sa zaostatkom od samo jednog koša. On je za 20 minuta postigao ukupno 17 poena uz savršen šut za dva 7-7.

U trećoj četvrtini sve je proteklo u znaku gostiju. Partizan je teško dolazio do poena, a sa druge stranu su protivnici pogađali šta god su hteli, pre svih Ostin Daje. Primili su čak 25 poena, dali samo devet i potpuno zakomplikovali situaciju pred odlučujućih deset minuta – 48:62. Pokušavao je Trinkijeri tajm-autima da preseče nalet Italijana, ali u tim trenucima ništa nije moglo da ih poremeti.

Zakucavanje Mozlija na startu poslednje deonice trglo je njegove saigrače, a i probudilo navijače na tribinama. Međutim, taj trzaj je prekratko trajao. Spustili su zaostatak na 52:62 i onda ponovo prepustili Veneciji da vodi glavnu reč. Iskoristili su gosti takvu priliku i napunili koš „parnog valjka“ i u potpunosti se revanširali za poraz na startu evropskog takmičenja.

PARTIZAN 69

VENECIJA 83

Dvorana: „Štark arena“. Gledalaca: 8.418. Sudije: Kortes, Laurinavičijus, Isguder.

PARTIZAN: Zagorac 7 (3sk), Pejdž 4, Gordić 8 (5sk), Parahovski, Jaramaz 9, Veličković, Birčević 7 (5sk), Janković 2, Tomas 18 (4sk), Pejners 8, Mozli 6 (7sk, 6as).

VENECIJA: Udano 4 (6sk), Ston 10 (11sk), Bramo 9, Tonut, Daje 13 (5sk), De Nikolao, Filoj 5, Vidmar 3, Čapel 12 (4sk), Pelegrino, Ćirela, Vat 27 (5sk, 5as).

Po četvrtinama: 18:21, 21:16, 9:25, 21:21.