Debakl Zvezde protiv Totenhema, pet golova u mreži Borjana

Blic 23.10.2019 00:02

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su 5:0 (3:0) od engleskog Totenhema u trećem kolu B grupe Lige šampiona.

Skupa škola u Londonu. Zvezda je brutalno kažnjena za sve greške protiv Totenhema. Ironično i pomalo neverovatno. Izgubila je 5:0, a dobrim delom je bila bolji rival.

Samo do 17. minuta Zvezda je bila u baš podređenom položaju. Posle kornera Hari Kejn je postigao gol glavom. Umakao je Degeneku i onako kao što samo on zna rutinski glavom ubacio loptu u mrežu.

Lamela je izveo korner posle kog je pao gol, a isti igrač je sedam minuta kasnije namesto pogodak Sonu. Ličilo je na katastrofu, neki novi Pariz ili Liverpul iz prošle sezone. A onda se Zvezda trgnula.

Digla se iz nokdauna i počela da igra svoju igru. Marin je počeo da šalje teledirigovane paseve. Interesantno je bilo da je Gobeljić bio najopasniji igrač Zvezde. Probijao je po desnoj strani i onda bi opasno centrirao i šutirao. Imao je čak četiri šuta u okvir gola. Van la Para, koji ovaj put nije bio najgori na terenu, je probao glavom, Marin ozbiljno zapretio i taman kada je gol visio u vazduhu, stigla je surova kazna. Marin je uradio ono što skoro nikad ne radi. Izgubio loptu na sredini.

Kejn daje gol glavom na meču Totenhem - Zvezda

Sevnula je kontra “pevaca”. Son je bio iza Kanjasa nekih 20 metara, ali ga je stigao i prestigao veoma brzo i iskoristio asistenciju za svoj drugi gol na utakmici. Zvezda je, ma koliko to čudno zvučalo bila ravnopravan rival, ako ne i bolji u dobrom delu prvog poluvremema.

U tih 45 minuta primili su tri gola - iz tri šuta. A na drugoj strani terena crveno-beli su uputili sedam udaraca. I ostali na “nuli”, kada se o semaforu radi.

Totenhem jeste imao veći posed lopte (55% naspram 45%), veću i preciznost dodavanja (82% - 78%), ali je Zvezda nešto više pretrčala - kolektivno 57,3 kilometra, za jedan više od vicešampiona Evrope. Zvezda je 25 puta oduzela loptu rivalu, “pevci” su to uradili u 22 navrata, ali su domaćini imali i tri blokirana suparnička šuta - crveno-beli nijedan.

Drugo poluvreme je počelo kao prvo. Erik Lamela odlučio da je vreme da i on postige gol posle dve asistencije. Okrenuo se u šesnastercu i pocepao mrežu. Opet je Zvezda počela da igra. Marinov projektil je prohujao pored pored stative za manje od milimetra. Zatim je opet Zvezdin čarobnjak oprobao šut sa 30 metara.

I, dok se čekao počasni gol crveno-belih, stigla je surova kazna. Hari Kejn je postigao peti pogodak i pukla je petarda koju Zvezda nije zaslužila. Optimizam koji se stvorio u javnosti da Zvezda može da nadigra vicešampiona Evrope u njegov dvorištu bio je nerealan i neutemeljen. Zvezda je dobila pet dokaza za to. Pravo u metu. Ali, Liverpul se isto tako silio prošle godine pa ga je progutala Marakana i to baš u sezoni osvajanja Lige šampiona. Možda se to početkom novembra desi i Kejnu i drugovima.

Totenhem - Crvena zvezda 5:0 (3:0)

Strelci: Kejn u 9. i 72. minutu, Son u 16. i 44, Lamela u 57

London - Stadion: Totenhem Hotsup; Gledalaca: 60.000; Sudija: Marko Guida (Italija); Žuti karton: Milinović

Totenhem: Gacaniga, Orije, Sančez, Vertongen (od 73. Fojt), Dejvis, Sisoko, Ndombele, Lamela, Ali (od 79. Lo Selso), Son (od 68. Dajer), Kejn

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Kanjas (od 62. Petrović), Vulić, Garsija, Marin, Van la Para (od 82. Vukanović), Tomane (od 62. Pavkov)