Lajović uz dosta muke do četvrtfinala Kupa Kremlja

Blic 16.10.2019 21:48

Srpski teniser Dušan Lajović teško pobedom nad Čehom Lukašom Rosolom 6:4, 6:7 (6:8), 6:3 plasirao se u četvrtfinale moskovskog Kupa Kremlja.

Naš teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale moskovskog Kupa Kremlja, pošto je nakon duge borbe bio bolji od Čeha Lukaša Rosola sa 6:4, 6:7 (6), 6:3.

Dušan Lajović

Lajović je za samo pola sata igre rešio u svoju korist prvi set nakon što je napravio brejk već u početnom gemu meča, a prednost svog servisa je držao do kraja prvog dela.

Na isti način je srpski teniser, trenutno 32. igrač na ATP listi, otvorio i drugi set, ali kada nije uspeo da dođe i do drugog brejka u sedmom gemu, Rosol je iskoristio svoju šansu i u desetom gemu vratio brejk i izborio taj-brejk drugog seta. Srbin je imao i meč loptu u 13. gemu, međutim nije uspeo da završi posao u dva seta, pa je Čeh, koji je trenutno 152. na svetu došao do izjednačenja.

U odlučujućem setu je Lajović spasao brejk loptu u trećem gemu, a sam je do brejka došao u osmom nakon čega je bez problema na svoj servis završio meč.

U borbi za polufinale, Lajović će se sastati sa Francuzom Adrijanom Manarinom, koji je bio bolji od Mihaila Kukuškina sa 2:0.