Đoković u polufinalu Tokija: Novak "ekspres" počistio Puja

Novosti 04.10.2019 12:49

U četvrtfinalu turnira 500 u Tokiju najbolji teniser sveta savladao je protivnika iz Francuske za svega 50 minuta igre

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Tokiju, pošto je danas u četvrtfinalu pobedio Francuza Luku Puja u dva seta, 6:1 i 6:2.

Đoković je do treće pobede u isto toliko duela sa Francuzem došao posle samo 50 minuta igre.

Najbolji teniser sveta u polufinalu turnira u Tokiju igraće protiv boljeg iz duela između Belgijanca Davida Gofana i Hjeon Čunga iz Južne Koreje.

Đoković je u oba seta bio agresivan i odigrao gotovo bez greške. U prvom setu dvaput je oduzeo servis srivalu, dok mu je u drugom to triput pošlo za rukom, ali je pretrpeo i jedan brejk.

PRVI SET 6:1
Lako je Novak Đoković stigao do osvajanja prvog seta. Za svega 20 minuta najbolji teniser sveta dobio je svog protivnika iz Francuske sa 6:1 i to tako što ga je u poslednjem gemu "overio" asovima. U prvom setu srpski teniser je bio toliko dominantan da je napravio samo dve greške iz bekhenda.

DRUGI SET 6:2
Đoković je i drugi set počeo jako. Već na početku je osvojio brejk , a poslednji poen je dobio posle Pujove duple servis greške - 1:0. Potom je Novak odbranio, lako, i svoj servis gem za 2:0.

Neverovatan je srpski teniser bio i u nastavku - novi brejk je dobio sa nulom - 3:0. Novak je do ovog dela igre i dalje sa dve neiznuđene greške, dok je protivnik osvojio samo 10 poena u 10 gemova.

I četvrti gem, u drugom setu, pripao je srpskom teniseru. Baš sada je Novak napravio prvu grešku iz forhenda i izgubio jedan poen (40:15). Puj je potom vezao još dva osvojena poena i stigao do izjednačenja - na Đokovićev servis 40:40. Međutim, Novak je osvojio gem - 4:0.

Luka Puj je potom krenuo u ofanzivu i isplatilo mu se - osvojio je svoj servis gem, a u njemu imao i prednost od tri gem lopte - 4:1. Francuz se odlično branio i u narednom gemu i tako došao do dve brejk lopte - 15;40, prve na meču. Prvu nije iskoristio - izbacio je loptu u aut - 30:40. Ali drugu zato jeste - 4:2.

Vratio se Đoković u siguran smer ka trijumfu. Uzeo je Puju servis gem - 5:2 i servirao za pobedu. I odbranio svoj servis brzo i lako - bez izgubljenog poena. Za kraj posle 50 minuta - 6:2