Tadić: Tako je to sa ozbiljnim ekipama, imamo Ligu nacija...

N1info 08.09.2019 10:20

Ofanzivni vezista reprezentacije Srbije Dušan Tadić istakao je posle poraza od Portugala 4:2 da je ekipa naivno primila pogotke.

Portugalija je do trijumfa stigla pogocima Vilijama Karvalja u 42, Gonzala Gedeša u 58, Kristijana Ronalda u 80. i Bernarda Silve u 86. minutu, a strelci za Srbiju bili su Nikola Milenković u 68. i Aleksandar Mitrović u 85. minutu.

„Veliko razočaranje. Drago mi je da je bio pun stadion i da su navijači došli da nas podrže. Imali smo evropskog prvaka kod kuće. Naivno smo primali pogotke, oni kažnjavaju i najmanju grešku. Tako je to kada se igra sa ozbiljnim ekipama“, istakao je Tadić.

Srbija u utorak gostuje Luksemburgu u sledećem kolu kvalifikacija, ali igrač Ajaksa nije previše optimističan.

„Treba da budemo realni, imamo male šanse da se kvalifikujemo putem ovoga, ali imamo Ligu nacija“, zaključio je 30-godišnjak.

Srbija zauzima četvrto mesto u grupi B sa četiri boda, devet manje i meč manje od lidera Ukrajine, koja je ranije tokom dana pobedila Litvaniju sa 3:0.

Portugalci su drugi sa pet poena iz tri utakmice, treće mesto pripada Luksemburgu, narednom protivniku srpskog tima, koji ima četiri boda, dok je poslednja Litvanija sa bodom.