Zvezdin evropski sjaj: Helsinki nije izdržao, Boaći i Pavkov torpedovali Fince

Blic 25.07.2019 01:58

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Helsinki u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 2:0. Tim Vladana Milojevića ostvario je povoljan rezultat, ali prolaz u narednu fazu moraće da izbori u revanšu.

Od samog starta Zvezda je bila izuzetno ofanzivna. Fudbaleri crveno-belih su u prvih 10 minuta vršili ogroman pritisak na goste. Boaći, Marin, Ben i Ivanić su stajali duboko na polovini protivničke ekipe, time je Vladan Milojević očigledno iznenadio kolegu sa klupe Helsinkija, s obzirom na to da su Finci imali velike muke prilikom iznošenja lopte. Ipak, uspeli su gosti da smire situaciju na terenu i da posle prve akcije zatresu Borjanovu mrežu, Riski se tada našao u ofsajd poziciji pa njegov gol nije priznat.

Do polovine prvog dela igre, definitivno je Helsinki smirio Zvezdin nalet sa početka utakmice, lopta se "preselila" na sredinu terena. A Zvezda je stigla do prve velike gol šanse baš u tom periodu mirnije igre. Posle fantastičnog kontranapada, Ivanić se našao u 1 na 1 situaciji, ali sjajno je odreagovao golman Rudakov.

Ubrzo nakon toga, u 27. minutu crveno-beli su stigli do vođstva, Ivanić je odličnim centaršutem uposlio Boaćija, kojem zaista nije bilo teško da glavom postigne pogodak.

Zvezda se nakon promene rezultate vratila visokom presingu sa početka utakmice i time naterali goste da odustanu od začetka napada iz zadnje linije. Tako su crveno-beli došli u situaciju da pokupe lopte koje golman Rudakov šalje tamo gde nema puno saigrača.

Na poluvremenu minimalna prednost beogradske ekipe, 12 udaraca ka golu rivala naspram nijednog šuta gostiju i dosta razloga za zadovoljstvo navijača na stadionu "Rajko Mitić".

Na samom startu drugog poluvremena, velika šansa za goste koji su dobro istrčali u kontanapad, Rodić je odlično reagovao i klizećim starom izbacio loptu u korner. Nisu posle udarca iz ugla opasni bili fudbaleri Helsinkija, ali stigli su do prvog udarca ka golu Borjana.

Znatno više posla za odbranu Crvene zvezde u drugom delu igre, Helsinki je bio ofanzivniji u poređenju sa prvim poluvremenom. Milojević je reagovao prvom izmenom, umesto danas vrlo dobrog Ivanića šansu je dobio Jevtović.

FK Crvena zvezda, FK Helsinki

Na veliko oduševljene svih navijača na stadionu, Milan Pavkov je u 72. minutu zamenio strelca gola, Ričmonda Boaćija. Opao je ritam utakmice, crveno-beli su igrali dosta opreznije, ali su presingom i dalje pravili probleme gostima. Iskoristio je Milojević i poslednju izmenu, Ben je u 85. minutu ustupio mesto na terenu Aleksi Vukanoviću.

Velika prilika za Jevtović u finišu meča, rezervista se nije najbolje snašao i njegov udarac je otišao pored gola.

Zvezda je sigurno prikazala bolju igru od one na dvomeču sa Suduvom, a tačku na meč stavio je Milan Pavkov golom u poslednjem, 90. minutu. Nanjušio gde će pasti lopta i pročitao kretnju i to je bio novi gol za Zvezdu!