Boaći i Pavkov: Zvezda nosi značajnu zalihu u Helsinki

N1info 25.07.2019 12:52

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su HJK na stadionu Rajko Mitić sa 2:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Srpskog šampiona do trijumfa nad finskim prvakom vodili su Ričmond Boaći golom u 26. i Milan Pavkov u 90. minutu.

Pogotku Boaćija prethodio je odličan centaršut Mirka Ivanića na drugu stativu, odakle je napadač iz Gane glavom zakucao loptu u mrežu, dok je gol Pavkova stigao posle loše reakcije gostujuće odbrane i odbijene lopte na sedam metara.

Crveno-beli su dominirali od starta meča u Beogradu, pred 36.289 gledalaca, i kontrolisali ritam tokom svih 90 minuta, a o dešavanjima na terenu najbolje svedoči podatak da HJK nije imao udarac u okvir gola Borjana.

Sa druge strane, predstavnik Srbije imao je ukupno 17, od toga 7 u okvir gola.

Takva igra je Zvezdi na kraju donela sasvim pristojnu zalihu pred revanš u Helsinkiju sledeće srede, iako je trijumf crveni-belih lako mogao da bude i ubedljiviji.

Najbolje prilike za to propuštali su Ivanić, neposredno pre gola Boaćija, i u finišu utakmice rezervista Jevtović. Udarac Ivanića odbranio je golman gostiju u situaciji jedan na jedan, dok je šut Jevtovića prohujao pored leve stative.

U slučaju da Zvezda prođe Fince, u trećem kolu će najverovatnije igrati protiv danskog šampiona Kopenhagena.