Nadal osvojio Rolan Garos: Rafa ispisao nove stranice istorije

Blic 09.06.2019 19:07

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je 12. titulu na Rolan Garosu pobedom u finalu nad Dominikom Timom nakon četiri seta (6:3, 5:7, 6:1, 6:1).

Nadal postao prvi teniser koji je 12. puta osvojio jedan grend slem turnir.

Rafa je savladao Dominika Tima u finalu Rolan Garosa rezultatom 3:1 (po setovima 6:3, 5:7, 6:1, 6:1) i ispisao novu strnaicu istorije „belog sporta“.

Bilo je očigledno da Timu fali snage nakon maratonskog polufinala sa Đokovićem, pa je nakon tri sata duge borbe morao da položi oružje pred Špancem.

Nadal osvojio Rolan Garos i ispisao nove stranice istorije

Austrijanac je u petom gemu prvog seta uspeo da napravi brejk protiv "kralja šljake", ali je Nadal odmah anulirao prednost protivnika.

Španac je već u narednom servis gemu pokazao iskustvo i sa novim oduzetim servisom okončao prvi deonicu u svoju korist.

Koliko je drugi period bio neizvestan svedoči i to da su obojica tenisera uspešno branila servis, ali je Tim u 12. gemu "brejknuo" protivnika za izjednačenje.

Međutim, nakon toga se igra talentovanog Austrijanca raspala i Nadal je furiozno, za samo 24 minuta, opet poveo.

Imao je Tim na početku četvrtog seta brejk šansu, nije uspeo da je iskoristi, pa ga je "kralj šljake" kaznio već u narednom gemu oduzevši mu servis.

Treći gem je bio izuzetno dug i naporan, čak dva puta je Austrijanac mogao da anulira prednost osvajača 17 grend slem titula, ali to nije uspeo.

Nakon toga je usledio pad pa je Nadal napravio još jedan brejk, a onda i rutinski odservirao za meč i potvrdio zašto ga zovu "kralj šljake" jer je na Rolan Garosu stigao do čak 12. titule i tako ispisao nove stranice istorije.