Zvezda trojkama srušila Megu: Crveno-beli na korak od finala plej-ofa

RTV 02.06.2019 21:51

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras epiku Mega Brmaksa 83:72 (12:17, 26:23, 20:17, 25:15) u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Košarkaši Crvene zvezde dobrano su se namučili u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije. Imali su velikih problema protiv Mege, koju su na kraju uspeli da savladaju sa 83:72.

Crveno-beli su ovom pobedom došli na korak do plasmana u finale, za šta im je potrebna još jedna pobeda, a priliku da je ostvare imaju već u drugom meču u utorak od 18 sati, kada će gostovati timu Dejana Milojevića.

Crveno-beli na korak od finala plej-ofa

Šampion Srbije i ABA lige imao je velikih problema na meču sa Megom, koja je u duel ušla veoma motivisano. I zahvaljujući takvom pristupu odmah je došla do sedam poena prednosti, jer je vodila sa 7:0. To je bila samo uvertira u nastavak meča, u kom su gosti briljirali.

Nisu dozvolili crveno-belima i da pomisle da mogu do preokreta, a kada se u drugoj četvrtini potpuno probudio Goga Bitadze, prednost je bila dvocifrena (37:27).

Bio je ljut Milan Tomić na izabranike, zahtevao je od njih da se trgnu, u čemu su oni i uspeli, pa su u finišu prvog poluvremena, koje su obeležile tehničke greške, čak i izjednačili.

Branko Lazić i Mohamed Faje

Međutim, taj napad je odbila Mega i na poluvreme je otišla sa plus dva. Rezultatska neizvesnost je nastavljena u trećem kvartalu, u kom je Zvzeda prvi put povela. Briljirao je bili Beron, koji je pogađao u ključnim momentima, pa je na taj način omogućio Zvezdi da sa poenom prednosti uđe u poslednjih deset minuta.

A u završnoj deonici na terenu se za sve pitala Crvena zvezda. Stvari je u svoje ruke preuzeo Kej Si Rivers, rešetao je iz svih pozicija, te je uz pomoć Ognjena Dobrića i Filipa Čovića doneo pobedu Crvenoj zvezdi, prvu u ovoj polufinalnoj seriji.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Bili Beron sa 24 i Kej Si Rivers sa 17 poena, dok je ubedljivo najistaknutiji u redovima gostujuće ekipe bio Luka Ašćerić sa 20 koševa.

CRVENA ZVEZDA - MEGA BEMAKS 83:72 (12:17, 26:23, 20:17, 25:15)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Gledalaca: 1.976. Sudije: Milija Vojinović, Aleksandar Glišić, Saša Maričić.

Crvena zvezda: Čović 14, Kešelj, Davidovac, Nenadić, Lazić 2, Faje 7, Beron 24, Dobrić 13, Ristić 2, Rivers 17, Odžo 4.

Mega Bemaks: Brekić, Janjić, Zarić, Ašćerić 20. Čarapić 8, Atić 9, Bitadze 12, Koprivica 2, Mušikić, Mokoka 5, Ilić 6, Fundić 10.