Duci ispustio Zvereva: Lajović posle drame i pet setova eliminisan sa Rolan Garosa

Blic 02.06.2019 01:05

Naš teniser Dušan Lajović poražen je od Aleksandra Zvereva sa 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2 posle velike borbe u trećem kolu Rolan Garosa.

Dobro je počeo susret naš igrač. Imao je nekoliko prilika za brejk, no Zverev je uvek pronalazi pravo rešenje u tim situacijama. Na kraju je kako to obično biva stigla kazna, pa je Nemac oduzeo servis momku iz Nove Pazove. To mu je bilo dovoljno da dobije prvi set.

Dušan Lajović

Drugi segment ovog meča protekao je potpuno u dominaciji petog reketa planete. Napravio je dva brejka, a Lajoviću nije dozvolio nijednu priliku da mu oduzme servis. Sve je nakon dobitka drugog seta slutilo na laku pobedu Nemca maksimalnim rezultatom, ali dogodila se velika drama i fantastičan Dušanov povratak u meč.

Duci je treći set odigrao kao u transu. Napravio je jedan brejk, propustio još dve prilike za drugi, no to ga nije koštalo gubitka istog. A, na krilima dobitka trećeg u četvrtom je bio fenomenalan. Radio je šta je hteo na terenu, crtao po njemu, čistio linije. U tim trenucima Zverev nije znao šta ga je snašli, pa je odluka o pobedniku pala u petom setu.

U odlučujućem delu susreta povratio je samopouzdanje Nemac. Napravio je odmah brejk, Lajović se vratio, ali je potom još dva puta poklekao naš as i sve je bilo rešeno posle tri sata i pet minuta velike borbe.

Naredni rival nemačkom igraču biće Italijan Fabio Fonjini koji je trijumfovao protiv Roberta Bautiste Aguta sa 3:1 u setovima.

Kraj petog seta: Lajović - Zverev 4:6, 2:6, 6:4, 6:1, 2:6