Ništa od srpskog finala u Budimpešti - Đere poražen u polufinalu

SportskaCentrala 27.04.2019 17:58

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je u polufinalu ATP turnira u Budimpešti, pošto je danas izgubio od Italijana Matea Beretinija 6:4, 6:2.

Ipak nećemo gledati srpsko finale na turniru iz Serije 250 u Budimpešti. To nije dozvolio Mateo Beretini koji je u dva seta pobedio Lasla Đerea 6:4, 6:2, posleat i 15 minuta igre.

Teniser iz Srbije je odigrao jedan od slabijih mečeva, na njemu omiljenoj podlozi, i zasluženo je poražen od raspoloženog Italijana, inače 55. teniseera sveta, pre ovog turnira. Beretini je stigao do brejka u trećem gemu i tu prednost sačuvao do kraja prvog seta. Jedinu brejk šansu Đere je imao u gemu pre onog kada je izgubio svoj servis, pa se može reći da su obojica dosta dobro kontrolisali svoj servis, pošto ni Italijan nije imao više nijednu brejk loptu.

U drugom setu se Đere primetno loše fizički osećao, pretrpeo je brejk na startu, a onda još jedan u petom gemu i bilo je samo pitanje trenutka kada će Beretini podići ruke u znak trijumfa. To se i dogodilo u osmom gemu drugog seta, kada je iskoristio prvu set loptu.

Beretini će se za svoj drugi ATP pehar boriti protiv Filipa Krajinovića, koji je u prvom polufinalu bio bolji od Pjer-Ig Erbera. Srpski teniser će se boriti za svoju prvu ATP titulu.