Kraj Zvezdine serije: Od 2:0 do poraza na Brdu!

Mondo 20.04.2019 22:32

Prvi poraz crveno-belih u Superligi posle godinu i po dana. I to uoči 160. "večitog derbija". Pogledajte sve golove...

Dva trzaja glavom Ognjena Mudrinskog i sjajan šut Luke Stojanovića prekinuli su pobednički niz Crvene zvezde od sedam utakmica, ali i seriju od 57 utakmica bez poraza u domaćem prvenstvu!

Iako su crveno-beli posle 20 minuta vodili 2:0 na Banovom brdu, Čukarički je uspeo da preokrene i dođe do pobede:

Čukarički - Crvena zvezda 3:2 (2:2).

Junak domaćeg tima bio je nekadašnji Zvezdin napadač, Ognjen Mudrinski, koji je u 22, a potom i 67. minutu odlično šutirao glavom i matirao Milana Borjana.

Nemoćan je bio gostujući golman i u 38. minutu na fenomenalan šut Luke Stojanovića.

Tim potezima "brđani" su anulirali pogotke Marka Marina u 6. i Bena iz penala u 19. minutu.

Imala je Zvezda inicijativu gotovo ceo meč, ali ne i ideju kako da probije organziovanu odbranu domaćina. Mučili su se gosti u drugom poluvremenu i tek u pet minuta nadoknade uspeli da se približe Nemanji Stevanoviću, ali ne i da ga savladaju po treći put.

Na drugoj strani, Čukarički je iskoristio prilike koje su mu se ukazale za prvi ovosezonki poraz crveno-belih i prvi još od 1. oktobra 2017, kada je Napredak slavio u Kruševcu 1:0.

Videćemo koliko će izgubljeni bodovi poremetiti ekipu Vladana Milojevića, koja i dalje ima sedam više od drugoplasiranog Radničkog, a koji se u nedelju sastaje sa Partizanom, ali ovaj poraz svakako je došao u nezgodnom trenutku po crveno-bele jer se u četvrtak sastaju sa "večitim rivalom".

Nije Milojević u ovoj utakmici mogao da računa na najjači tim, a najviše problema imao je u napadu. Ričmond Boaći je ponovo pauzirao zbog povrede, kao i mladi Dejan Joveljić, dok je Milan Pavkov ostao na klupi iz straha da bi mogao da dobije žuti karton koji bi ka koštao suspenzije idućeg četvrtka za duel sa Partizanom.

Tako je priliku u špicu dobio Aleksa Vukanović, koji je asistirao Marinu za vodeći pogodak, ali osim toga nije sam imao priliku da se upiše u strelce. Igrao je do 76. minuta, kada ga je zamenio Erik Jirka, pa su crveno-beli do kraja bili bez klasičnog centarfora.