Nestvarna noć u Ligi šampiona: 12 golova na dva meča, Totenhem i Liverpul u polufinalu

Blic 18.04.2019 00:03

Nestvarna noć u Ligi šampiona, 12 golova na dva meča, Totenhem i Liverpul u polufinalu!

Nestvarna utakmica Mančester siti - Totenhem (4:3) i nova goleada Liverpula (1:4 u Portu) u revanš utakmicama četvrtfinala Lige šampiona , doveli su do toga da polufinalni parovi budu Totenhem - Ajaks i Liverpul - Barselona.

Detalj sa meča Mančester sitija i Totenhema

Ako volite fudbal, onda je sreda veče za vas bila ne poslastica, već gozba.

Jer, možete da navijate za ove ili one, možete da čupate kosu zbog neuspeha voljenog tima ili uspeha omraženog, ali ko god da vam je drag u "najvažnijoj sporednoj stvari" na svetu, ako ste propustili poslednje revanš mečeve četvrtfinala elitnog nadmetanja, mnogo ste propustitili. Mno-go.

Jedno je drama. Drugo fudbalska magija. Jedno napetost. Potpuno druga dimenzija ono što se zbilo u Mančesteru.

Ali, da krenemo polako, sa onim manje napetim, ali zaista impesivnim.

Liverpul je,posle 2:0 na svom "Enfildu", gospodario terenom i na stadionu "Dragao", gde su Mane i Salah doneli nova dva gola prednosti slavnom klubu sa Ostrva. Ukupno je tada rezultat glasio 4:0, sve je bilo jasno, ali je stadion proključao posle Militaovog gola za Portugalce.

Ne baš predugo - Firmino i Van Dajk su potvrdili prolazak ekipe Jirgena Klopa na megdan Barsi, a za to vreme - prava ludnica viđena je na "Etihadu".

A tamo...

U prvih deset minuta četiri gola.

Do 21. minuta - pet puta se tresla mreža.

Rahim Sterling slavi jedan od dva pogotka koja je postigao protiv Totenhema

U 93. minutu slavili su svi kojima je Siti drag, zbog gola Sterlinga za 5:3, ali je sudija Čunejt Čakir posle VAR intervencije poništio pogodak usled ofsajda, pa je Totenhem uz povoljan poraz prošao dalje.

A kako se do ove drame došlo? Na veličanstven način, koje god da su vam fudbalske boje drage.

"Građani" su rano poveli, pa brzo gubili sa 1:2, potom preokrenuli na 4:2, da bi Ljorente u 73. minutu obradovao navijače "pevaca". I to uz strepnju svih ljubitelja fudbala jer je usledila video-provera: da li je gol dao rukom, ili kukom.

Nije bila "ruka" - pogodak mu je priznat i Totenhem je prišao na gol zaostatka. Toliko je i želeo posle "-2".

Ekipa trenera Pepa Gvardiole je tada krenula na sve ili ništa, preko Sterlinga u trećem minutu sudijske nadoknade izazvala euforiju na "Etihadu", ali se plavi deo Mančestera ubrzo uhvatio za glavu - taj pogodak je poništen, ostalo je nedovoljnih "+1" za Siti, pa je Totenhem ipak prošao u polufinale jer je u ukupnih 4:4 on bio tim koji dao više golova u gostima.

Drama - za sva vremena.

Tridesetog aprila i prvog maja igraće Totenhem - Ajaks i Barselona - Liverpul, a revanši u Amsterdamu i na "Enfildu" na programu su 7. odnosno 8. maja. Veliko finale biće odigrano prvog dana juna na stadionu Vanda Metropolitano u Madridu.