Sjajni Jokić za izjednačenje Denvera, Portland prejak za Oklahomu

RTV 17.04.2019 08:10

Srpski centar Nikola Jokić postigao je 21 poen i imao 13 asistencija u pobedi Denvera nad San Antonijom 114:105 u drugom meču plej-ofa Zapadne konferencije. Denver je izjednačio u seriji na 1:1.

Ponovo je Denver imao problema protiv San Antonija, koji je imao dvocifrenu prednost na poluvremenu, ali su se Nagetsi probudili u drugom poluvremenu, a posebno poslednjoj četvrtini, kako bi savladali Sparse sa 114:105.

Nikola Jokić bio je nadomak još jednog tripl-dabl učinka, poput u prvoj utakmici. Ovoga puta, u pobedi Denvera Nikola je postigao 21 poena, imao 13 skokova i osam asistencija za 40 minuta na parketu.

Uz Jokića odlični u Nagetsima bili su još i Mari, Heris i Milsap sa 24, 23 i 20 poena na meču.

Kod Sparsa istakli su se Derozan sa 31 i Oldridž sa 24 postignuta poena.

Denver je uspeo da zabeleži jedan trijumf u dva meča koja su se igrala u Koloradu. Serija se sada seli u Teksas, San Antonio će biti domaćin u "Ej-Ti-En-Ti Centru" naredna dva meča.

Prvi je na programu u petak u 03.00 časova po našem vremenu.

Portland još jednom prejak za Oklahomu, izjednačenje Toronta

Portland trejlblejzersi slavili su i u drugom meču plej-ofa protiv Oklahome tandera, ovoga puta sa 114:94. Toronto je došao do izjednačenja u seriji sa Orlandom, savladavši ih u drugom meču sa 111:82.

Ponovo Oklahoma nije imala odgovor za veoma raspoloženi tandem Mekkolum-Lilard.

Jedan od najboljih bekovskih parova u ligi postigao je kombinovano 62 poena, od čega 33 Mekkoluma i 29 Lilarda. Pomoć su imali u 14 poena Harklesa.

U redovima Oklahome istakli su se Džordž sa 27 i Adams sa 16 poena. Vestbruk je imao 14 poena, 11 asistencija i devet skokova.

Portland je odbranio prednost domaćeg terena i vodi sa 2:0 u pobedama. Serija se seli u Oklahomu. Naredni meč igra se u subotu od 03.30 po našem vremenu.

U prvoj fazi plej-ofa na Istoku, Toronto je savladao u drugom meču ekipu Orlanda sa 111:82.

Nakon što je u prvom meču Orlando došao do pobede trojkom Agustina u poslednjim sekundama meča, Toronto ovoga puta nije prepuštao ništa slučaju. Reptorsi su vodili od početka do kraja meča, a čak u dve četvrtine su zadržali rivala na ispod 20 poena.

Kavaj Lenard odigrao je sjajan meč sa 37 postignutih poena, Lauri je dodao 22, dok je Sijakam imao 19 poena.

Serija se iz Kanade seli na Floridu sa rezultatom 1:1, a naredni meč igra se u "Emvej centru" u subotu od 01.00 čas posle ponoći po našem vremenu.