Zvezda ubedljiva protiv Mladosti, finale Kupa blizu

RTV 16.04.2019 20:47

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Mladost iz Lučana 4:1 (1:0) u prvom meču polufinala Kupa Srbije i skoro obezbedili plasman u finale.

Strelci za šampiona bili su Dejan Joveljić u 11, Nemanja Milunović u 57, Milan Pavkov u 60. i Mirko Ivanić u 68. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Stefan Dimić u 53. minutu.

Vladan Milojević opredelio se da prvi od dva čina borbe za finale počnu Borjan, Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić, Čaušič, Ben, Vulić, Marin, Pavkov i Joveljić.

Mladi golgeter bio je vrlo raspoložen, pa se i pobrinuo za vođstvo, a strelci za šampiona Srbije nakon izjednačenja bili su Milunović i Pavkov, i to u razmaku od tri minuta, te rezervista Ivanić.

Tako je Zvezda stekla lepu prednost pred revanš polufinala u Lučanima koji je zakazan za 15. maj i nastavila borbu za duplu krunu.

Uvodni trenuci protekli su bez većih uzbuđenja, udarce sa distance oprobali Vulić i Čaušić, ali je Zečević, golman Mladost, u oba navrata dobro intervenisao.

Do prednosti Zvezda je stigla već u 12. minutu kada je Pavkov posle auta odigrao do Joveljića, a talentovani napadač je solo prodorom ušao u kazneni prostor sa levog krila i rutinski zatresao mrežu za 1:0.

Čaušić je dobro kontrolisao sredinu terena i u nekoliko navrata je presekao protivnička dodavanja, dok su u ofanzivi istakao raspoloženi štoper Milunović sa nekoliko vrlo dobrih izleta na protivničku polovinu.

Najpre je odlično centrirao pravo do Bena koji je u padu poslao loptu malo pored desne stative. Zatim je odigrao i dupli pas sa Pavkovim koji mu je petom prosledio loptu, a kao epilog su usledila dva dobra pokušaja Babića posle kornera.

Do odlaska na predah uzvratila je Mladost sa dve dobre prilike.

U smiraj prvog poluvremena su probali Joveljić i Čaušić, i njihovi udarci su distance završili su iznad prečke.

Čekali su Lučanci šansu iz kontre i upravo je iz jednog takvog napada,  Dimić uspeo da izjednači rezultat posle samo osam minuta igre u drugom poluvremenu.

Ali, vrlo kratko je na semaforu pisalo 1:1, jer su u samo tri minuta dve lopte završili iza leđa golmana Zečevića. U 57. je Marin idealno izveo prekid iskosa sa desne strane na drugu stativu, gde je najviši u skoku bio Milunović i glavom prosledio loptu u mrežu za novo vođstvo.

Rasplamsala se borba tokom koje je Čaušić dobro prošao i Joveljić iskosa sa leve strane pogodio bližu stativu. To je bio uvod u 3:1 - dodali su gas crveno-beli, pa je Ben sa levog krila pronašao Pavkova koji se dobro snašao i upisao u strelce sa druge stative tačno na isteku sat vremena utakmice.

Do kraja je Milojević napravio sve tri izmene i već prva je donela promenu rezultata. Vulić je u 64. minutu ustupio mesto na terenu Mirku Ivaniću kome četiri minuta kasnije nije bilo teško da odbijenu loptu posle snažnog puta Pavkova prosledi u mrežu za konačnih 4:1.

Na terenu su se našli i Vukanović i Simić umesto Pavkova i Marina, a crveno-beli su uz mirniji ritam u samoj završnici zadržali tri gola prednosti u borbi za finale Kupa pred revanš u Lučanima.

U drugom polufinalu sutra se sastaju Partizan - Radnički Niš.