Remi u Amsterdamu, Suarez za trijumf Barse u Mančesteru

RTV 11.04.2019 13:55

Fudbaleri Ajaksa i Juventusa odigrali su u Amsterdamu nerešeno 1:1 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona. U drugom današnjem duelu Barselona je na "Old Trafordu" savladala Mančester junajted sa 1:0

Na "Johan Krojf" areni u Amsterdamu viđeno je mnogo uzbuđenja ali je meč ipak završen bez pobednika.

Prvo poluvreme donelo je po nekoliko prilika s obe strane. Gosti su poveli u samom finišu meča kada je Kristijano Ronaldo iskoristio centaršut Kansela sa desne strane i sjajnim udarcem glavom zabio loptu u mrežu.

U nastavku meča Ajaks je u potpunosti nadigrao prvaka Italije. Izjednačujući pogodak Ajaks je postigao posle samo 30 sekundi igre u drugom poluvremenu. Neres je preciznim šutem savladao Ščensnog.

Domaćin, za koga je svih 90 minuta igrao Dušan Tadić i imao nekoliko odličnih poteza, bio je bliži pobedi, ali pre svih Hakim Zijeh nije iskoristio dobre prilike.

U drugoj utakmici, Barselona je autogolom Luka Šoa slavila na Old Trafordu i stekla veliku prednost pred revanš na Nou Kampu.

Odlučujući trenutak dogodio se uz pomoć VAR tehnologije, pošto je pomoćni sudija prvo signalizirao ofsajd Luisu Suarezu, pre nego što je ipak preinačena odluka "asistenta" i napadača koji je "naterao" Šoa da zatrese sopstvenu mrežu.

Za Junajted srpski vezista Nemanja Matić nije se našao u protokolu.

Revanši u Torinu i Barseloni na programu su 16. aprila.

U Amsterdamu uoči meča uhapšeno 120 navijača

Uoči utakmice u Amsterdamu, uhapšeno je oko 120 navijača zbog nošenja neprikladnih predmeta na fudbalski stadion "Johan Krojf Arena" u Amsterdamu, izjavio je italijanski ministar unutrašnjih poslova Mateo Salvini.

On je video snimkom na Fejsbuku potvrdio izveštaje da je u holandskoj prestonici uhapšeno 120 navijača, kod kojih su pronađeni noževi, šrafcigeri, štapovi i biber-sprejovi.

U drugom incidentu desetine navijača holandskog kluba Ajaks napali su policajce blizu stadiona, na šta su oni odgovorili suzavcem, vodenim topom i jurišanjem na konjima, javio je portal Futbal Italija.

Prema ranijim izveštajima, uhapšeno je 120 navijača Juventusa.