Krajinović u trećem kolu, posle preokreta nadigran Vavrinka

RTS 23.03.2019 22:08

Filip Krajinović uspeo da se plasira u treće kolo mastersa u Majamiju. Posle velike borbe nadigrao je Švajcarca Stena Vavrinku. Naredni rival našeg tenisera je bolji iz duela u kome se sastaju Federer i Albot.

Posle velike borbe Krajinović je uspeo da nadigra Švajcarca. Vavrinka je osvojio prvi set. Naš teniser je bio dominantan u drugom setu. Velika borba u trećem iz koje je posle taj-brejka naš teniser izašao kao pobednik.

Velika borba od samog starta. Oba tenisera su žestoko krenula, koristila svaku priliku da napadnu servis protivnika. Iz takve igre Vavrinka je prvi stigao do brejka u četvrtom gemu. Krajinović je uzvratio u sedmom. Kada se očekivalo da set uđe u taj-brejk Vavrinka oduzima servis našem teniseru. Krajinović nije imao prilike za popravni, 7:5 u prvom setu.

Drugi set doneo je odličnu igru našeg tenisera. Lako je osvajao poene, a do brejka je došao u trećem gemu. Nastavio je da pritiska protivnika i u sedmom gemu ponovo oduzeo servis protivniku za drugi brejk prednosti. Potom je svoj servis osvojio bez izgubljenog poena i rešio drugi set - 6:2.

Velika borba i u trećem setu. Prvi je do brejka prednosti došao Vavrinka u četvrtom gemu, već u narednom Krajinović je uspeo da uzvrati. Potom su oba tenisera osvajala svoje servise, naš teniser je u sedmom propustio dve brejk prilike, a jednu je propustio u 11 gemu. Pa je set  rešen u taj-brejku.

Prvi je do mini-brejka stigao Švajcarac. Potom je bio siguran na svoj servis, a novim mini-brejkom došao do prednosti od 5:2. Krajinović je uspeo da vrati oba mini-brejka i smanji na 5:4. Potom je Filip bio siguran na svoj servis i prvi osvojio meč loptu na servis protivnika. Koristi je i stavlja tačku na ovaj set i meč - 7:5 u taj-brejku.