Vulvsi iznenadili Junajted za polufinale FA Kupa

SportKlub 17.03.2019 00:32

Fudbaleri Vulverhemptona napravili su veliko iznenađenje i eliminisali Mančester junajted u četvrtfinalu FA Kupa.

Vulverhempton se u polufinalu FA Kupa pridružio Votfordu i Mančseter sitiju pravim podvigom i pobedom protiv Mančester junajteda 2:1.

Prvih 45 minuta obeležile su dve prilike koje su imali igrači Nuna Espirita Santa, ali udarci Žote i Himeneza nisu bili precizni.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, zapravo nije ih bilo sve do 70. minuta kada je sjajni Raul Himenez doneo prednost Vulvsima. Bio je Himenez na pravom mestu u pravo vreme i odlično reagovao na odbijenu loptu.

Samo šest minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Strelac za Vulvse bio je Dijogo Žota. Golu je prethodila odlična akcija domaćih, a Žota je odlično primio pas Rubena Neveša.

U 82. minutu neobična situacija. Sudija Martin Etkinson je ocenio da je prekršaj Viktora Lindelofa preoštar i pokazao mu je crveni karton, ali je nakon pregledavanja snimka promenio odluku pa je uz žuti karton Linedelof nastavio meč.

Počasni gol za Junajted postigao je u petom minutu nadoknade Markus Rašford.

Nakon sjajne serije od dolaska Ole Gunara Solskjera na klupu, Junajted je sada vezao dva poraza.

Poslednjeg polufinalistu FA Kupa dobićemo u nedelju, od 15 časova svoj meč igraju Milvol i Brajton (Sport Klub 3). Žreb za polufinale je nakon tog duela.