Sumnjiv penal i ofsajd za Sitijevo polufinale

N1info 17.03.2019 00:22

Fudbaleri Mančester sitija obezbedili su plasman u polufinale FA kupa, pošto su savladali Svonsi u Velsu nakon preokreta rezultatom 3:2.

Domaći su odlično započeli meč, a sve šanse koje izabranici Pepa Gvardiole nisu uspeli da iskoriste, golovima su "naplatili" Labudovi.

Met Grims je doveo svoj tim do prednosti nakon što je bio precizan sa bele tačke u 20. minutu, da bi u 29. Bersant Celina duplirao prednost Svonsija.

Ipak u drugom delu igre, Građani su uspeli da iskoriste sve ono što nisu uspeli u prvom poluvremenu.
Prvo je Bernardo Silva smanjio prednost u 69. minutu, da bi u 78. Aguero šutirao sa bele tačke, ali je lopta prvo pogodila stativu, te zakačila golmana Nortfeldta i završila u mreži.

Treba svakako napomenuti da, iako u FA Kupu može da se koristi VAR on na stadionu Svonsija ne postoji, pa sudija nije imao priliku da ustanovi da je napravio grešku jer faula nad Rahimom Sterlingom nije bilo.

Od tog trenutka, na Liberti stadionu je bilo sve manje nasmejanih lica, a strah navijača Svonsija za totalnim preokretom obistinio je Kun Aguero u 88. minutu kada je Argentinac postavio konačan rezultat 3:2, ali iz očiglednog ofsajda koji nije primetio niko od arbitara.

Žreb za polufinale FA Kupa je u nedelju, nakon poslednjeg meča četvrtfinala.