Efikasan start šampiona

Politika 18.02.2019 10:45

Otvaranje prolećne polusezone bilo je uspešno za fudbalere Crvene zvezde, od posete sa 22.000 ljudi do pobede protiv Vojvodine od 4:0 (2:0). Debitovala su četvorica igrača, ali odmah se pokazalo da je najveće pojačanje ostanak Marka Marina.

Utakmica je mogla da poprimi drugačiji tok kod rezultata 2:0, od 57. do 63. minuta, da su Novosađani iskoristili barem jednu od dve velike šanse, ali Eze sa pozicije poludesno i Đuričin koji je bio nadomak bele tačke, nisu šutirali dovoljno precizno.

Marin je najavio uzbuđenja dobro izvedenim slobodnim udarcem u 20. minutu, kada je golman Rockov dohvatio loptu koja je išla ka donjem uglu. Četiri minuta kasnije, „crveno-beli” su imali sreće da se lopta odbije do Ričmonda Boaćija na 12 metara od gola, po sredini, a golgeter je poluvolejem pogodio mrežu. U 28. minutu Marin je dao prvu od svoje dve asistencije kroz sredinu. Izbacio je u šansu Veljka Simića, koji je izmakao loptu i zaobišao golmana za 2:0.

Period slabije igre domaćih okončan je u 68. minutu, kada je Stojković prošao po desnoj strani i centrirao u peterac, odakle je Boaći više dodao loptu nego šutirao, ali je Rockov bio na „krivoj nozi” – 3:0. U 89. minutu Marin je omogućio „zicer” Milanu Pavkovu, koji je samo prebacio čuvara mreže za konačan ishod.

Dok su Slovak Jirka i Ivanić imali malo vremena u završnici, debitanti na levoj strani odbrane su igrali od početka. Gajić je bio na beku, a Milunović na štoperu imao više posla i par kikseva, koji se mogu pripisati i neuigranosti. Na pozicijama defanzivnih veznih igrača bio je par Jovičić – Čaušić, ali ih ozbiljniji testovi tek čekaju, možda protiv Partizana.

Rezultat i nije previsok ako se zna da je ukupna tržišna vrednost seniorskog pogona Novosađana pet i po puta manja od procenjene cene Zvezdinog.

Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: 22.000. Sudija: Ilić (Ćuprija). Strelci: 1:0 Boaći (24), 2:0 Simić (28), 3:0 Boaći (68), 4:0 Pavkov (89). Žuti kartoni: Savić (C.zvezda), Mitošević, Eze, Mesarović (Vojvodina).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6, Stojković 7, Savić 7, Milunović 6, Gajić 6, Jovičić 6, Čaušić 6, Ben 6 (od 62. Jirka –), Marin 8, Simić 7 (od 84. Ivanić –), Boaći 8 (od 75. Pavkov 7).

VOJVODINA: Rockov 5, Stojković 6, Graovac 5, Saničanin 5, Devetak 5, Milojević 5, Mitošević 6, Đuričin 6, Đurić 5 (od 64. Nešković –), Gojkov 5 (od 78. Mesarović –), Eze 5 (od 73. Matić 6).