PSŽ se igrao u Mančesteru: Parižani nokautirali Junajted

Blic 12.02.2019 23:03

Moćna predstava Pari sen Žermena na "Old Trafordu" - bez Nejmara, bez Kavanija, ali i dalje s magijom

Nema Nejmara i Edinsona Kavanija? Nema ni problema za Pari Sen Žermen, koji je sa dva brza gola u drugom poluvremenu savladao Mančester junajted sa 2:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona, dok je prednost stekla i Roma savladavši Porto sa 2:1!

Bio je Pari Sen Žermen u velikim problemima pred dolazak na "Old Traford", jer trener Tomas Tuhel nije mogao da računa na dve vrhunska igrača, pa je sav teret u napadu pao na leđa mladog Kilijana Mbapea, ali tu prednost "crveni đavoli" nikako nisu uspeli da iskoriste.

Nemanja Matić

U prvom poluvremenu su pokušavali preko Pogbe i Rašforda, međutim siguran je bio Đanluiđi Bufon, dok je kolosalnu priliku na drugoj strani imao Kilijan Mbape, no nije uspeo da postigne gol iz prilično izgledne pozicije.

I, to je otprilike bilo to što se tiče šansi u prvom poluvremenu, pa su napadači u nastavku morali da se iskupe za mršavo izdanje. I u tome su uspeli, doduše raspoloženi su samo bili Parižani.

Zapretili su već u 53. minutu preko Kilijana Mbapea, kome je De Hea krajnjim naporom odbranio udarac i odbio loptu u korner, da bi posle centaršuta Di Marije iz ugla šutirao Presnel Kimpembe, koji je doneo zlata vrednu prednost.

I na tome se "sveci" nisu zaustavili, već su želeli da iskoriste grogiranost protivnika. To im je pošlo za rukom samo šest minuta kasnije, kada je Kilijan Mbape odlično iskoristio dodavanje Di Marije i na taj način je postavio konačan rezultat.

Probao je Junajted da se vrati u meč i eventualno smanji zaostatak, ali u tome nisu uspeli, pa je Ole Gunar Solskjer doživeo prvi poraz na klupi Mančester junajteda. I kao da to nije bio dovoljan problem za "crvene đavole" usledio je i crveni karton za Pola Pogbu, dobio je drugu opomenu od sudije Orsata zbog prigovora i neće ga biti u revanšu.

Detalj sa meča između Rome i Porta

Uzbuđenja je bilo i u meču između Rome i Porta, koji su domaći rešili u svoju korist sa 2:1, i to zahvaljujući tindjžeru Nikolu Zaniolu, koji je dva puta pogodio protivničku mrežu.

Ni na ovoj utakmici nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali se sve u nastavku promenilo. Tako je Edin Džeko u 70. minutu odlično centrirao ka Zaniolu, koji je uspeo da kruniše sjajnu akciju.

isti fudbaler se našao u glavnoj ulozi i šest minuta kasnije, kada je ponovo zatresao protivničku mrežu, pa je Romi doneo veliku prednost. Ipak, slavlje je potrajalo samo tri minuta, jer je Adrijan iskoristio veliku grešku odbrane Rome i postavio je konačnih 2:1.

Inače, na ovom meču je za Romu od početka igrao naš Aleksandar Kolarov i ostavio je izuzetno dobar utisak.

MANČESTER JUNAJTED - PSŽ 0:2 (0:0)

Stadion: "Old Traford". Strelci: 0:1 Kimpembe (54), 0:2 Mbape (60). Sudija: Danijele Orsato (Italija). Žuti karton: Pogba, Jang, Lindelof (Mančester junajted), Kimpembe, Draksler, Bernat (PSŽ). Crveni karton: Pogba (Mančester junajted) u 89. minutu.

Mančester junajted: De Hea, Jang, Bejli, Lindelof, Šo, Erera, Matić, Pogba, Lingard (od 45+4. Sančez), Rašford (od 83. Lukaku), Marsijal (od 46. Mata).

PSŽ: Bufon, Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat, Markinjos, Verati, D. Alveš, Draksler, Di Marija, Mbape.

ROMA - PORTO 2:1 (0:0)

Stadion: "Olimpiko". Strelac: 1:0 Zaniolo (70), 2:0 Zaniolo (76), 2:1 Adrijan (79). Sudija: Dani Makeli (Holandija).

Roma: Mirante, Florenci, Manolas, Facio, Kolarov, Pelegrini, De Rosi, Kristante, Zaniolo, Džeko, El Šaravi.

Porto: Kasiljas, Eder Militao, Felipe, Pepe, Telješ, Otavio, Danilo, Erera, Fernando, Soareš, Brahimi.