Zvezda pala i ispala

Mondo 30.01.2019 11:03

Katastrofalnom igrom u završnici, crveno-beli u Limožu ispustili i pobedu i šansu da ostanu u Evrokupu. Ispali su!

Crvena zvezda mts je u krizi i to očigledno nije imalo veze samo sa lošom igrom odstranjenog Maika Cirbesa.

Ekipa Milana Tomića izgubila je u utorak na gostovanju na kojem je morala da pobedi da bi sačuvala bar teoretsku šansu za plasman u nokaut fazu Evrokupu. I izgubila je na način koji će biti još bolniji od poraza u mečevima protiv Valensije i Cedevite.

Ispustili su crveno-beli dobijen meč!

Limož - Zvezda 72:71 (15:16, 25:19, 8:25, 24:11)

Odlična treća četvrtina Beograđana, ubedljivo dobijena pre svega čvrstom odbranom (25:8) bačena je u vodu u poslednjih deset minuta, a sa njom i prednost od 12 poena, kao i nada da će Tomićev tim polako naći put za izlazak iz očigledne krize igre i rezultata.

Raznovrsnost u igri i pažnja srpskog tima "razbijeni" su u poslednjoj deonici, u kojoj se Limož vraćao u meč sa linije penala, kažnjavajući još jedan "zastoj" Zvezdinog napada i na momente neshvatljive greške srpskog šampiona.

Pored toga što u poslednjih 3:55 minuta igre nisu postigli koš, crveno-beli u svom pretposlednjem napadu u utakmici nisu ni šutnuli, jer je dekoncetrisani Mohamed Faje (1/7 iz igre) odlučio da ne "opali" za tri poena uz zvuk sirene.

Umesto toga, krenuo je u reket i predao posed Limožu, čime je zaokružio katastrofalnu sekvencu gostiju, u kojoj su nizali loše odluke, izgubljene lopte, teške šuteve...

Plejmejker domaćih Žonatan Rusel prethodno je pogodio trojku da potpuno istopi prednost crveno-belih (70:71), a potom je u poslednjem napadu Limoža pogodio preko ruku dvojice igrača Zvezde, za konačnih 72:71.

Iako su Beograđani imali 14 sekundi da pogode i pobede, kao da je od starta tog poseda bilo jasno koliko će to teško ići. Džo Reglend je predugo "držao" loptu, predao je Stratosu Perperogluu, a on je lišen drugih rešenja šutirao za tri i promašio, što su domaći navijači glasno proslavili.

Uostalom, ovo je bila prva Limožova pobeda u Top 16 fazi i označila je definitivni kraj Top 16 epizode za zaborav crveno-belih, u kojoj su pali u tri uzbudljive završnice.

U Malagi je Reglend promašio trojku za izjednačenje, u "Pioniru" je u prošlom kolu Sem Van Rosom doneo trijumf Valensiji tri sekunde pre kraja, a večeras je prvi "brejk" crveno-belih takođe stao na obruču...

Za ozbiljan evropski rezultat, to je previše propuštenih šansi.

S obzirom na večerašnji ishod, Zvezda će sledeće nedelje, u poslednjem kolu, dočekati Unikahu u revijalnoj utakmici, jer je španski tim ovakvim epilogom u Francuskoj već prošao u narednu fazu.

Limož: Inglis 5; Hardi 9, Rusel 9, Tejlor 8 (7 as), Bazile, Majls 13, Butsijel 13 (13 sk), Laribo, Hauard 8, Butej 7 (10 sk).

Zvezda: Reglend 15 (6 as), Čović 9, Kešelj 2, Perperoglu 4, Davidovac, Nenadić, Faje 4 (1/6 za tri), Beron 12, Dobrić 10, Ristić 9, Simanić 3, Odžo 3.