Zverev lomio reket, Raonić slomio njega
Raonić je u potpunosti zasluženo savladao četvrtog tenisera sveta, kojem osmina finala ostaje najbolji rezulat u Melburnu, za 122 minuta igre i u borbi za polufinale čekaće pobednika meča između Hrvata Borne Ćorića i Francuza Luke Puija.
Ništa osvajaču završnog Mastersa iz prošle godine nije polazilo za rukom u prva dva seta. Samo osam vinera i 16 neiznuđenih grešaka, uz izuzetno loš procenat ubačenog prvog servisa, doveli su do toga da 21-godišnji Nemac osvoji samo dva gema u tom periodu.
Raonić, trenutno 14. na listi, u potpunosti je kontrolisao igru, a velika nervoza i potpuna nemoć Zvereva rezultirala je nesvakidašnjim razbijanjem reketa po završetku drugog seta.
Taj čin je razmrdao Nemca, koji je u trećem setu uhvatio priključak, ali je visok nivo sve vreme održavao i rođeni Podgoričanin, čime je stigao do dve meč lopte. Bilo je to na servis rivala, pri vođstvu 5:4.
Zverev je uspeo da spase obe, odvede set u taj brejk, međutim, ispostavilo se da je na taj način ostao u meču samo koji minut duže.
Iako je gubio sa 3:1, pa 4:2, Raonić je uspeo da dođe do velike pobede.