Krajinović u trećem kolu AO: Filip preko Rusa do najvećeg uspeha na Gren slemovima

N1info 17.01.2019 10:43

Sprski teniser Filip Krajinović pobedom protiv Rusa Evgenija Donskoja u 2. kolu Australijan Opena ostvario je najveći uspeh na Gren slem turnirima u karijeri.

Dvadesetšestogodišnji Srbin je posle dva časa i 50 minuta u četvrtom međusobnom dueli i četvrti put savladao Donskoja sa 6:4, 7:6 (8), 7;:6 (2) i tako nadmašio dosadašnji najbolji rezultat sa US Opena 2015. kada je eliminisan u drugoj rundi.

Krajinović će se u 3. kolu sastati sa 11. nosiocem, Hrvatom Bornom Ćorićem.

Srbin, trenutno 96. igrač sveta, protekle dve godine nije učestvovao na turniru u Melburnu i jasno je da ga čeka značajan napredak na ATP listi.

Krajinoviću je u pvom setu brejk u trećem gemu bio dovoljan da osigura nedostižnu prednost. Filip je odlično servirao, imao je 7 as udaraca u tom delu meča i rivali nije dopustio nijednu priliku da mu oduzme servis.

U drugom setu je viđena mnogo veća borba, a Srbin je dva puta izgubio brejk prednosti, drugi kod rezultata 5:4 kada je servirao za vođstvo od 2:0. Ipak, psihološki nije pao i posle spašene set lopte u taj-brejku (6:5) uspeo je da preokrene i napravi veliki korak ka pobedi.

Srbin je u prvom gemu trećeg seta spasao dve brejk lopte, u četvrtom je oduzeo servis Donskoju za 3:1 i imao je ovoren put do mesta u trećoj rundi. Ipak, Rus se nije predavao i posle spašene brejk lopte za 5:1, osvojio je tri uzastopna gema za izjednačenje - 4:4.

Kao i prethodan set i treći je odlučen u taj-brejku i ponovo je Krajinović bio uspešniji. Srpski igrač je uz jedan mini brejk poveo sa 4:1, potom i 5:2 i na svoj servis iskoristio prvu meč loptu i zakazao prvi međusobni meč sa Ćorićem.

Oko podneva na teren će prvi igrač sveta Novak Đoković, a rivalu mu je Žo-Vilfrid Conga.