Orlovi i Lisice pokvarili Božić favoritima!

N1info 22.12.2018 18:35

Odigrano je šest utakmica 18. kola Premijer lige, a najveće iznenađenje su napravili fudbaleri Kristal Palasa, koji su na "Etihadu" savladali Mančester Siti sa 3:2. Iznenađenje je priredio i Lester, koji je sa 1:0 pobedio Čelsi na "Stamford Bridžu".

Kristal Palas je odigrao sjajan meč u Mančesteru, gde je Siti bio veliki favorit, ali je poražen drugi put u sezoni, pa mu sada Liverpul na prvom mestu na tabeli beži za četiri boda. Redsi imaju 48 bodova, a Građani 44.

Siti je poveo u 27. minutu kada je posle asistencije Delfa gol glavom postigao Ilkaj Gindogan. Usledio je preokret, a prvi gol za izjednačenje Orlova postigao je Džefri Šlup u 33. minutu, kada je šutirao iskosa sa desne strane i savladao golmana Edersona.

Samo dva minuta kasnije viđen je jedan od najlepših golova u sezoni, a postigao je fudbaler Kristal Palasa Andros Taunzend. On je šutirao iz prve sa oko 30 metara levom nogom snažno u desnu stranu, Ederson je pokušao paradom, ali je bio nemoćan.

Kristal Palas je povisio na 3:1 u 51. minutu iz jedanaesterca, a strelac je bio srpski vezista Luka Milivojević sa bele tačke. Prethodno je defanzivac Sitija Kajl Voker oštro startovao na Maksa Majera.

Ekipa menadžera Pepa Gvardiole je do kraja susreta napadala, ali osim gola Kevina de Brujnea u 85. minutu nije mogla bar do boda.

Poraz je doživeo i Čelsi, kojeg je pred svojim navijačima savladao Lester sa 1:0. Jedini strelac na "Stamford Bridžu" za Lisice je bio Džejmi Vardi u 51. minutu. Asistenciju je upisao Džejms Medison, a Vardi je savladao Kepu Arizabalagu odličnim udarcem sa oko desetak metara.

Plavci su pokušavali da dođu do izjednačenja, sam ispred Kaspera Šmajhela je bio Markos Alonso, ali iako je sve dobro uradio, pogodio je samo stativu.

Čelsi je na četvrtom mestu na tabeli sa 37 bodova, dok Totenhem uz meč manje ima dva boda više.

Bornmut je prekinuo seriju od dva uzastopna poraza, nakon što su Trešnjice pred svojim navijačima savladale Brajton sa 2:0. Prvi gol na meču viđen je u 21. minutu, kada je Dejvid Bruks na asistenciju Džošue Kinga savladao Rajana. U drugom delu igre, štoper gostiju, Luis Dank je dva puta u deset minuta sanksionisan žutim kartonom, pa je morao ranije da pođe put svlačionice. Bornmut je iskoristio brojčanu prednost i u 77. minutu je Bruks svojim drugim golom na meču postavio konačan rezultat.

Sautempton je stigao do druge vezane pobede u prvenstvu, sada u gostima protiv Hadersfilda sa 3:1. Sveci su poveli preko Redmonda u 15. minutu, da bi Deni Ings sa bele tačke duplirao prednost u 42. Početkom drugog dela igre, Hadersfild je smanjio prednost golom Filipa Bilinga. Krenuli su nakon toga domaći za žestokim napadima kako bi došli do izjednačenja, ali je ipak Sautempton u 71. minutu preko Majkl Obafemija došao do tri boda.

Votford je nastavio seriju dobrih rezultata u Premijer ligi, nakon što je u Londonu nadigrao Vest Hem sa 2:0. Troj Dini je bio precizan sa bele tačke i doveo Stršljenove do prednosti u 30. minutu. Pokušavala je nakon toga ekipa Manuela Pelegrinija da pokaže reakciju i dođe do izjednačenja, ali su napadači u ključnim momentima bili dekoncentrisani. U jeku napada Čekićara, Votford je organizovao brzu kontru u 87. minutu, kada je Pereira uposlio Delofeua, koji postavlja konačan rezultat.

Njukasl i Fulam odigrali su meč bez golova. Svih 90. minuta za londonski klub odigrao je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, ali protiv bivšeg kluba nije uspeo da se upiše u strelce.