Novi trijumf Zvezde nad Megom za 11-0

Blic 15.12.2018 23:21

Nije bilo teško pogoditi ko je favorit u ovom susretu, međutim, Mega je uspela da parira vicešampionu ABA lige u prvih nekoliko minuta uvodne deonice.

Izjednačenost je trajala do trojke Simanića koji je u tom trenutku pogodio trojku za 13:6, što je nateralo Milojevića da zatraži tajm-aut.

Do kraja prvih 10 minuta Zvezda je držala prednost od pet poena pod kontrolom, pa se tako i otišlo na prvi duži odmor, sa 20:15 u korist tima Milana Tomića.

Druga četvrtina je prelomila stvari i donekle pokazala ko će trijumfovati. Za preko sedam minuta Mega je postigla svega dva poena, dok Zvezda nije previše forsirala, već koristila šanse iz reketa, kao i otvorene šuteve sa distance i iza linije 6,75.

Neefikasna partija u toj deonici ni pored dva tajm-auta domaćeg trenera nije donela promene, pa je sa +17 kolektiv iz Beograda zadovoljniji završio prvo poluvreme.

U nastavku susreta Mega je uspela bolje da otvori treći period, međutim, svaki put kada bi prišla na minus koji je delovao kao da može da ugrozi goste, događali su se brzi kontranapadi i poeni iz tranzicije koji su "paralizovali" mlad tim Dejana Milojevića.

Nisu bili svoji "klinci", dok je Zvezda na iskustvo rešavala iole problematične situacije, pa je sa 17 poena prednosti ušla u poslednjih 10 minuta.

Sve je bilo "po starom", do sedmog minuta kada je Mokoka pogodio trojku i po prvi put vratio Megu na jednocifreni zaostatak, što je rezultovalo momentalnim tajm-autom ekipe sa Malog Kalemegdana.

Na 2:20 do kraja, zahvaljujući Ratkovici, Mega je prišla na svega šest poena (65:71), ali najefikasniji u redovima crveno-belih, Stratos Perperoglu, pogodio je trojku koja je donela kakav takav komfor vicešampionima.

Pritisak od strane Milojevićevih izabranika bio je kvalitetan i snažan ali nije doneo iznenađenje, pa je Zvezda sa 11-0 završila prvi deo sezone u ABA ligi.

Mega Bemaks - C. zvezda 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14)

Dvorana: "Pinki". Gledalaca: oko 2.500. Sudije: Miloš Koljšnić, Branislav Mrdak, Ivan Stefanović.

Mega: Janjić, Marjanović 6, Ratkovica 11, Ašćerić, Mišković 10, Čarapić 8, Atić, Bitadze 23, Koprivica, Mokoka 7, Fundić 3, Stanić.

C. zvezda: Regland 13, Perperoglu 17, Davidovac 2, Nenadić 3, Lazić 5, Faje 5, Beron 14, Dobrić, Ristić, Simanić 8, Cirbes 6, Odžo.

Novi trijumf Zvezde nad Megom za 11-0 F