Žreb za EURO: Srbija sa šampionom Evrope

Mondo 02.12.2018 14:37
Žreb za EURO: Srbija sa šampionom Evrope


'Orlovi' će u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo igrati protiv Kristijana Ronalda i drugova, ali se zadatak ne čini nemogućim!



Solidan žreb za Srbiju u Dablinu!

"Orlovi" će u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine igrati sa šampionom "starog kontinenta" Portugalom, iz drugog šešira smo dobili Ukrajinu, dok su tu još stari poznanik iz Lige nacija Litvanija i potpuni autsajder Luksemburg.

Najbolje dve plasirane ekipe iz grupe će se direktno plasirati na EURO, dok Srbija - ukoliko u tome ne uspe - ima opciju i baraža zbog uspeha u Ligi nacija.

Srbiji je ovo drugi put da igra sa Portugalom u kvalifikacijama za EP (triput ako računamo i period Jugoslavije 1960. godine), a ni u jednom od četiri susreta nismo upisali pobedu. U kvalifikacijama za EP2008 smo dva puta remizirali (1:1), dok smo u prethodnom ciklusu kvalifikacija za šampionat kontinenta izgubili dva puta - sa po 2:1.

Još gori skor imamo sa Ukrajincima od kojih smo izgubili svih pet mečeva, poslednji prijateljski iz 2016. godine (2:0), kada je na njihovoj klupi bio i aktuelni selektor Andrej Ševčenko.

Raduje dobar "skor" sa Litvancima koje smo pobedili u četiri od pet utakmica, pamti se poraz u poslednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2010. godine, dok smo do sada lako izlazili na kraj sa sve boljim Luksemburžanima - 10 pobeda i jedan remi.

Kvalifikacije počinju u martu i završavaju se u novembru, a s obzirom da smo u grupi sa jednim od učesnika finalnog turnira Lige nacija - imamo protivnika manje (pet grupa sa po šest učesnika), i nemamo takmičarske mečeve u junu.

GRUPA A: Engleska, Češka, Bugarska, Crna Gora i tzv. Kosovo.
GRUPA B:
Portugal, Ukrajina, SRBIJA, Litvanija i Luksemburg.
GRUPA C:
Holandija, Nemačka, Severna Irska, Estonija i Belorusija.
GRUPA D:
Švajcarska, Danska, Republika Irska, Gruzija i Gibraltar.
GRUPA E:
Hrvatska, Vels, Slovačka, Mađarska i Azerbejdžan.
GRUPA F:
Španija, Švedska, Norveška, Rumunija, Farska Ostrva i Malta.
GRUPA G:
Poljska, Austrija, Izrael, Slovenija, Makedonija i Letonija.
GRUPA H:
Francuska, Island, Turska, Albanija, Moldavija i Andora.
GRUPA I:
Belgija, Rusija, Škotska, Kipar, Kazahstan i San Marino.
GRUPA J:
Italija, Bosna i Hercegovina, Finska, Grčka, Jermenija i Lihtenštajn.

Biće zanimljivo u grupi "C" gde su ponovo spojeni Nemačka i Holandija, pa će "panceri" imati sigurno dovoljno motiva da im se revanširaju za poraz u Ligi nacija, kada su zbog pogotka u poslednjim minutima skliznuli u diviziju niže...

S njima je prvobitno žrebana i Republika Irska, ali s obzirom da u istoj grupi ne mogu da budu više od dva domaćina - na njihovo mesto je uskočio sused Severna Irska.

Bosna i Hercegovina je iz prvog šešira dobila Italiju, ali iz četvrog Grčku, dok su Hrvati imali dosta sreće i iz drugog šešira je "ukrštena" sa Velsom, Slovačkom, Mađarskom...

Zanimljivo je da će u grupi "A" biti spojeni Crna Gora i tzv. Kosovo, koje iz političkih razloga nije moglo sa Srbijom i Bosnom i Hercegovnom, dok je svakako prvi favorit grupe Engleska koja igra sjajno kod Gareta Sutgejta.

Prvak sveta Francuska je dobila laku grupu sa Islandom, Turskom i Albanijom, Belgijanci će se odmeriti sa Rusima, dok je Španija sa Skandinavcima - Švedskom i Norveškom.



Izvor



Dodaj komentar
  Anonimni komentar
Ime:
Lozinka:
  Zapamti me na ovom računaru

Naslov:
Pošalji mi svaki odgovor na moj komentar
Pošalji mi svaki novi komentar na ovaj članak