Ulm bolji od Zvezde, drugi poraz Tomićeve čete

RTV 08.11.2018 07:46

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 6. kolu Evrokupa kao gosti od ekipe Ulma, 95:80.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 6. kola Evrokupa grupe A od ekipe Ulma u Nemačkoj rezultatom 95:80 (21:17,29:16, 23:24 i 22:23).

Pred 5.200 gledalaca u dvorani "Ratiopharm" u Ulmu, crveno-beli su odigrali lošu utakmicu, u kojoj su bili u podređenom položaju od samog početka.

Dvejn Evans sa 23, Patrik Miler sa 20 i Džavonte Grin sa 16 poena, bili su najefikasniji u ekipi Ulma, dok su jedini dvocifreni u ekipi crveno-belih bili Dobrić sa 21.postignutim poenom i Perperoglu sa 10 poena.

I pored slabijeg starta, crveno-beli su držali koliko-toliko priključak do kraja prve deonice (17:21), ali su konci u odbrani pogubljeni u prvoj polovini druge četvrtine kada su domačini predvođeni odličnim Evansom koji je ubacio tri trojke uspeli da dođu do prve dvocifrene prednosti, koju je u posledjem minutu samo potvrdio i Fotu novom trojkom za velikih 33:50.

Iako su crveno-beli odigrali bolje jedan deo drugog poluvremena, koje su rezultatski i dobili 47:45, nisu uspeli da rezultatski zaprete, iako su nadomak poslednjeg minuta stigli do jednocifrenog minusa 80:89. Ipak, domači koji su potpuno zasluženo stigli do bodova i treće pobede uz tri poraza, vezali su 6 poena i potpuno se revanširali za poraz u Beogradu 87:73.

Domaći su u svim parametrima bili bolji, procentima šuta, skokovima (35:31), asistencijama, dok je ekipa Zvezde imala 16 izgubljenih lopti, od kojih veći deo otpada na prvo poluvreme.

Crvena zvezda  je po prvi put ove sezone primila više od 90 poena, a kada se zna da je srpski šampion do ovog kola vodio po najmanjem broju primljenih poena po utakmici (68) jasno je da je loša odbrana „kumovala" ovom porazu, drugom u takmičenju uz 4 pebede.

Crvena zvezda naredne srede u Beogradu dočekuje ekipu Monaka.