Zvezdi niko ni da priđe: Crveno-beli pobedili sve dosadašnje rivale u ABA ligi

Novosti 05.11.2018 12:33

Ekipa trenera Milana Tomića pobeđivala je rivale prosečnom razlikom od 14 poena, pritom se nijednom nije našla u situaciji da strepi za ishod utakmice

POSLE šest odigranih kola ABA lige, ostao je samo jedan tim bez poraza. Crvena zvezda je sačuvala perfektan skor ubedljivim trijumfom nad Cedevitom (94:79), koji je samo podvukao dosadašnju superiornost srpskog šampiona u regionalnom takmičenju.

Ekipa trenera Milana Tomića pobeđivala je rivale prosečnom razlikom od 14 poena, pritom se nijednom nije našla u situaciji da strepi za ishod utakmice. Najefikasnija je u ligi sa ubačenih 86 poena po meču, vodi u procentu šuta iz igre (51,5 odsto), a posebo je impresivna realizacija za dva poena (62 odsto). O timskoj igri crveno-belih govori podatak da su na vrhu po broju asistencija (čak 21,67 po utakmici).

Cedevita je poslednja u Zvezdinom jadranskom pobedničkom nizu, u koji su pre nje ušli Cibona, Budućnost, Krka, Igokea i FMP. Naredni izazov je gostovanje nemačkom Ulmu u Evrokupu (sreda, 19.30), potom sledi meč 7. kola ABA lige protiv Olimpije u Ljubljani.

- Odigrali smo kvalitetnu utakmicu protiv Cedevite, osim poslednjih pet minuta četvrte četvrtine, u kojima je bilo dosta nervoze. Ali, i to je deo košarke - kaže trener Milan Tomić. - Svi igrači su dali su sto odsto, što sam od njih i očekivao. Sada moramo da se pripremimo za Ulm i Olimpiju.