Partizan u četvrtfinalu, crno-beli savladali Zemun

RTS 24.10.2018 17:50

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na Gradskom stadionu u Zemunu savladali domaću ekipu sa 2:0.

Crno-beli su bili bolji rival tokom čitavog meča i uspeli su da bolju igru krunišu u dva navrata. Zemun nakon primljenog gola nije iskoristio svoje dve dobre prilike za izjednačenje.

Detalj sa meča

Partizan je bio konkretniji i opasniji od samog starta meča, ali je u prvih 45 minuta nedostajalo koncentracije u završnici.

Ipak, već početkom drugog dela susreta uigranu akciju krunisao je mladi štoper Marković i doneo prednost Partizanu.

Od tog trenutka Zemun je zaigrao znatno bolje, pošto u prvom poluvremenu nije uspeo da uputi nijedan udarac ka golu Partizana.

Veliku šansu za izjednačenje propustio je Mrkaić, koji je pogodio prečku nakon što je natrčao na odbijenu loptu Stojkovića.

Ubrzo potom ponovo Zemun je imao još jednu priliku, ali se golman Partizana iskupio za prethodni kiks i odlično zaustavio šut svog prezimenjaka iz Zemuna.

Do kraja meča Partizan je uspeo da stavi tačku na meč golom Zakarića u 89. minutu, kada je fudbaler iskoristio lošu procenu golmana Zemuna i na odbijenu loptu odlično šutirao.

U druga dva meča koja su počela u 14.00 časova, Spartak iz Subotice je sa 1:0 savladao Mačvu, dok je Radnički iz Niša u gostima sa 4:1 pobedio Budućnost iz Dobanovaca.

Parovi osmine finala Kupa Srbije:

14.00: Zemun – Partizan (0:2), Budućnost D. – Radnički Niš (1:4), Spartak – Mačva (1:0).

16.00: Vojvodina – Sinđelić.

17.00: Borac – Napredak, Čukarički – Mladost.

Crvena zvezda svoj meč igra protiv Bačke Topole, ali je taj meč odložen zbog gostovanja srpskog šampiona u Liverpulu u okviru Lige šampiona.

Javor i Radnik svoj meč igraju 14. novembra.