Drama pripala Zvezdi: Crveno-beli posle velikog preokreta slomili Monako

Blic 11.10.2018 00:16

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Monaka sa 66:63 u meču drugog kola Evrokupa.

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak u sezoni, pošto su u drugom kolu grupe A Evrokupa u gostima savladali Monako sa 66:63 i tako su se učvrstili na prvom mestu.

U Monte Karlu su crveno-beli napadački odigrali najlošiji meč ove sezone, što se posebno odnosi na igru u drugom poluvremenu, ali ih ni to nije sprečilo da se na kraju raduju u Francuskoj.

Bili Beron

Viđen je prilično tvrd meč u hali koja se nalazi u sklopu stadiona "Luj Drugi", pa stoga i ne čudi što se na prvi poen čekalo više od tri minuta. Barijeru su prvi uspeli da prekinu domaći košarkaši, ali je Zvezda imala ekspresan odgovor, te je serijom došla za tili čas do osetnijeg vođstva.

Koliko su zapravo košarkaši Zvezde bili dominantni u toj prvoj četvrtini, govori činjenica da su na prvi obavezan predah otišli sa dvocifrenom prednošću.

Međutim, u nastavku meča se sve promenilo, do poluvemena je Monako uhvatio priključak, da bi u trećoj četvrtini došlo do kompletnog preokreta. Meč je doduše bio prekinut početkom treće četvrtine zbog kvara semafora, što je očigledno uticalo na izabranike Milana Tomića, koji čak šest minuta nisu uspeli da postignu poen.

Majkl Odžo

To su domaći igrači iskoristili, sada su oni bili ti koji su stekli dvocifrenu prednost posle serije od 15:0, ali je Zvezda uspela da se oporavi od udarca, pa je odluka o pobedniku pala u uzbudljivoj poslednjoj četvrtini.

Igralo se i u poslednjih 10 minuta u serijama, na polovini deonice je došlo do rezultatske klackalice, prednost je bila čas na jednoj, čas na drugoj strani... Ipak, u dramatičnom finišu se mnogo bolje snašla Zvezda, presudni momenat se dogodio u poslednjem minutu, kada je Reglend pogodio trojku i bacanja za konačni trijumf - 66:63.

Crveno-beli će u narednom kolu Evrokupa igrati protiv Andore na svom terenu (utorak) i to je prilika da se eventualnom pobedom dodatno učvrsti na prvom mestu u grupi.

Domaćin podbacio u organizaciji meča

Košarkaški klub Monako nije na najbolji način organizovao meč, pošto je duel u Monte Karlo obilovao mnogim tehničkim problemima. Tako je u već u prvom poluvremenu zakazala statistika, pa nije bilo moguće videti ko je postigao koliko poena, kao ni ostali parametri, dok je u trećoj četvrtini došlo do kvara semafora, što je dovelo do desetominutnog prekida.