PSŽ nastavio da gazi – nestvarni Mbape dao četiri gola za 13 minuta

B92 08.10.2018 12:09

Nakon što su Crvenu zvezdu savladali sa 6:1 u sredu, klub iz Pariza slavio je ponovo sa pet golova prednost i to protiv konkurenta za titulu.

Francuz je u drugom poluvremenu utakmice protiv Liona sam dao četiri gola za svoju ekipu, a PSŽ je bio dominantan sa 5:0.

Lion je video strašnog Kilijana Mbapea, koji je postigao četiri gola za samo 13 minuta igre u drugom poluvremenu.

Brazilac Nejmar je u devetom minutu doneo prednost Parižanima iz penala, a do kraja poluvremena viđena su dva crvena kartona, po jedan na obe strane. Isključeni su Kimpembe (PSŽ) u 32. i Tusar u 45+1 minutu.

Nastavak meča doneo je neverovatnog mladog Francuza.

Mbape je golove postizao u 61, 66, 69. i 74. minutu. Kilijan je bio potpuno nezaustavljiv i ovom dostignuću dosta će se pričati narednih dana, ali i meseci.

Prvo gol Francuza pogledajte OVDE, drugi OVDE, treći koji je dao u 69. minutu OVDE, a poslednji peti OVDE.

Ranije u tokudana Marsej je savladao Kaen sa 2:0, a Nemanja Radonjić od 90. minuta našao se na terenu za domaći sastav. Ren je nastavio krizu Monaka, dok je Bordo bio ubedljiv protiv Nanta.

Tuhel: Mbape je komotno mogao da postigne i pet, šest, sedam

Trener Pari Sen Žermena Tomas Tuhel imao je posle Liona samo reči hvale za jednog od najtalentovanijih fudbalera na svetu Kilijana Mbapea.

"Mbape je veoma važan za nas, u odbrani se žrtvovao. Kao nagrada stigla su četiri gola, iako je mogao da postigne pet, šest ili čak sedam. Zadovoljan sam, nije gubio samopouzdanje, bio je fantastičan. Zajedno sa Nejmarom opasan po gol sve vreme", rekao je posle utakmice Tuhel.