Murinjo bio pred ponorom, spasao ga Sančes u 90

N1info 07.10.2018 14:11

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Njukasl na Old Trafordu u osmom kolu Premijer lige, posle velikog preokreta, rezultatom 3:2.

Trijumf Đavolima doneo je Aleksis Sančes golom u 90. minutu!

Prethodno su Kenedi u sedmom i Jošinori Muto u 10. doveli goste do dvostruke prednosti, da bi, pre Sančesa, golove za Junajted dali Huan Mata u 70, Entoni Marsijal u 76.

Svrake su odlično otvorile meč na Old trafordu, ili, bolje rečeno, defanziva Junajteda je još jednom pokazala koliko loša može da bude.

Kao posledica svega već u uvodnim trenucima viđen je i prvi gol u mreži Davida de Hee. Ajose Peres je poslao loptu kroz sredinu, između tri igrača Junajteda, ka Kenediju, ovaj prevario Ešlija Janga i sa petnaestak metara poslao je u dalji ugao.

Murinjo je u neverici posmatrao reakciju svojih igrača...

Samo tri minuta kasnije novi šok za Portugalca i pristalice domaćih. Džondžo Šelvi je centarirao u srce šesnaesterca, tamo se našao Muto i posle okreta zatresao mrežu pored nepomičnog Janga i nemoćnog De Hee.

Murinjo je ubrzo posegnuo za radikalnom promenom, već u 19. minutu umesto Erika Bajia na teren poslao Huana Matu, i u nastavku utakmice zaigrao u sistemu sa tri pozadi. Ispostavilo se to kao dobar potez.

U međuvremenu, na poluvremenu je Maruan Felaini zamenio Skota Mektomineja, a nešto kasnije u igru je ušao i Aleksis Sančes.

Nedugo zatim, domaći tim je bolju igru u drugom poluvremenu krunisao golom, kad je Mata iz slobodnog udarca smanjio zaostatak. Nekoliko trenutaka kasnije Marsijal je poravnao na 2:2. Bio je to gol posle sjajne kombinacije sa Polom Pogbom, koji mu je maestralno ostavio loptu petom. U nastavku, Đavoli su svim silama krenuli po preokret.

Do njega su na kraju uspeli da dođu preko Sančesa u 90. minutu - Ešli Jang je centrirao sa desne strane, a Čileanac nadvisio sve na pet metara i glavom doneo velika tri boda Junajtedu. Sančesu je to prvi gol ove sezone, kojim je vrlo verovatno sačuvao Murinja na klupi.

Klub sa Old Traforda sada ima 13 bodova i zauzima osmo mesto na tabeli. Njukasl je ostao na dva i trenutno je 19.