Srbija posle maratona izgubila od SAD

RTS 13.09.2018 00:30

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američkih Država posle pet setova u prvom kolu Svetskog prvenstva u Italiji i Bugarskoj.

Srbija – SAD 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 20:25, 10:15)

Srbija je nije uspela da ostvari startnu pobedu na Svetskom prvenstvu. Posle velike borbe Amerikanci su bili bolji.

Srbija je dva puta vodila, protivnik stizao prednost naših odbojkaša da bi na kraju, posle velike borbe, u odlučujućem setu imao više snage i ostvario važnu pobedu na startu Svetskog prvenstva.

Amerikanci su nešto bolje ušli u meč. Ipak nakon početne prednosti protivnika naši odbojkaši preokreću i na prvom tehničkom tajm-autu vode sa 8:6. Amerikanci uspevaju da izjednače na 8:8. Međutim, ponovo odbojkaši Srbije pojačavaju i stiču tri poena prednosti - 12:9. Do drugog tehničkog tajm-auta Srbija povećava prednost na 16:12. Naši nastavljaju da lome protivnika i u finiš seta ulaze sa prednošću od 20:12. Do kraja seta povećavampo prednost na maksimalnih 25:15.

U drugom setu protivnik je od samog starta stekao prednost i čuvao je do prve pauze - 8:6. Nastavili su Amerikanci sa dobrom igrom i poveli sa 11:7. Do drugog tehničkog tajm-auta SAD povećavaju na 16:9. U finiš drugog seta ušlo se pri prednošću protivnika od 20:13. Amerikanci rutinski privode set kraju za konačnih 25:14 u drugom setu.

Velika borba u trećem setu. Amerikanci konstantno u prednosti, ali im naši odbojkaši nisu dozvolili da steknu opipljiviju prednost. Na prvom odmoru bilo je 8:6 za protivnika. Srbija uspeva da izjednači na 9:9. Usledio je period igre poen za poen. Naši odbojkaši su prvi put poveli sa 12:11, zatim i sa 15:11. Na drugom tehničkom tajm-autu naši zadržavaju četiri poena prednosti 16:12. Amerikanci smanjuju na 18:16. U finiš trećeg seta ušlo se pri prednošću naše selekcije od 20:18. Srbija pravi seriju 3:1. Amerikanci prilaze na 23:21. Naši odbojkaši stižu do tri set lopte, koriste prvu za 25:21 i ponovo vode.

Četvrti set pripao je protivniku. Od samog starta Amerikanci su bolje ušli u set. Na prvom tehničkom tajm-autu imali su pet poena prednosti. Potom su nastavili da povećavaju prednost i na drugoj pauzi vodili su 16:9. Naši uspevaju u finišu da priđu na dva razlike, ali protivnik povećava prednost i osvaja četvrti set sa 25:20.

Odlučujući set doneo je startnu prednost Amerikanaca od 4:0. Naši prilaze na 4:3. Međutim usledio je novi nalet protivnika, koji na tehničkom tajm-autu vodi sa 8:5. Protivnik zadržava tri poena prednosti i u finiš meča ulazi sa prednošću od 11:8. Amerikanci potom privode set i meč kraju - 15:10 u petom setu.

Naredni rival naših odbojkaša je selekcija Kameruna. Meč je na programu u četvrtak od 20.30.