Zvezda ne staje, pokoren i 'Karađorđe'

Mondo 02.09.2018 22:07

Još jedna pobeda crveno-belih u nizu, još dva gola Bena.

Paralelno sa sjajnim rezultatima na evropskoj sceni, Crvena zvezda igra odlično i u domaćem prvenstvu. Posle plasmana u Ligu šampiona upisana je "trojka" u Novom Sadu.

U derbiju 7. kola Superlige: Vojvodina - Crvena zvezda 1:4 (1:2).

To je maksimalna šesta prvenstvena pobeda crveno-belih ove sezone, a računajući i prošlu - 16. u nizu. Ujedno, ovo je osma uzastopna pobeda Zvezde nad Vojvodinom, a takođe, izabranici Vladana Milojevića i dalje su neporaženi ove sezone, posle 13 utakmica.

Novom odličnom rezultatu najviše je doprineo El Fardu Ben. Posle dva gola u Salcburgu, bio je dvostruki strelac i na "Karađorđu" (44, 77). Prethodno je Milan Pavkov doveo crveno-bele u vođstvo, pogotkom u 16. minutu, ali je već u 20. Ognjen Đuričin izjednačio.

Svoj prvi pogodak Ben je dao minut pre odlaska na odmor, iz penala dosuđenog posle faula Đorđevića nad Jovančićem, a drugi put se u strelce upisao u 77. minutu, kada je stavio tačku na ovu uzbudljivu utakmicu. U poslednjoj sekundi utakmice konačnih 4:1 postavio je Srđan Babić, nekadašnji štoper Vojvodine, koji je najbolje reagovao na centaršut Nenada Krstičića iz kornera.

Obe ekipe igrale su otvoreno od početka, željne da napadaju i ulaze u šanse, ali je uprkos tome što su iza fudbalera Vojvodine bile dve pobede, evidentno bilo da je Zvezda u boljoj formi i trenutno prilično jača.

Vladan Milojević, po običaju, promenio je tim za superligaške izazove, ali su u odnosu na gostovanje u Salcburgu opet u startnoj postavili bili Borjan, Stojković, Degenek, Rodić, Jovičić i Ben.

Umor je sigurno prisutan među njima, pa su crveno-beli nešto sporije ušli u meč. Posle lepog dodavanja Jovančića i nesigurne intervencije odbrane Vojvodine i golmana Rockova uspeli su da, ipak povedu. U tim trenucima najveće muke odbrani domaćeg tima zadavao je Lorenco Ebisilio, koji je lepo proigravao saigrače.

Izjednačujući gol nije poremetio goste, samo su dodali gas, a posle odlične akcije po desnoj strani i dodavanja Stojkovića za Jovičića, usledio je penal koji je samouvereno i precizno izveo Ben.

U drugom poluvremenu rastrčao se Veljko Simić, koji je ranije ušao umesto povređenog Pavkova i očigledno bio motivisan da se iskupi za slabu igru u Austriji, kada je zamenjen već tokom prvog dela. Upravo je posle njegove akcije sa Krstičićem, Ben postigao i treći gol za goste, kojim je pitanje pobednika bilo definitivno rešeno.

Sada sledi pauza u Superligi zbog termina za reprezentacije, a naredni protivnik Crvenoj zvezdi biće Radnik iz Surdulice, 15. septembra u Beogradu. Vojvodina će u narednom kolu igrati u Nišu protiv Radničkog.

VOJVODINA: Rockov (32. Simić) – Stojković, Antić, Graovac, Đorđević – Đuričin, Đurić, Milojević (59. Arsić), Huhumis, Eze, Fofana (73. Bjedov).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Degenek, Babić, Rodić (79. Gobeljić) - Jovičić, Jovančić - Ben, Ebisilio (71. Krstičić), Kafu - Pavkov (28. Simić).

Sudija: Petar Piper.