Bravo, Nole: Đoković u polufinalu Vimbldona

SportKlub 11.07.2018 16:17

Najbolji srpski teniser nadigrao je Keija Nišikorija i posle četiri seta zabeležio petu pobedu na Vimbldonu 2018.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković u četvrtfinalu Vimbldona pobedio je Japanca Keija Nišikorija sa 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 i prvi put od od US Opena 2016. godine plasirao se u polufinale nekog Gren slem turnira.

Bio je ovo Đokovićev i Nišikorijev 16. međusobni duel i Japanac je slavio samo dva puta. Poslednji put to je bilo u polufinalu US Opena 2014. a od tada je Novak vezao 13 pobeda. Ujedno, to je bio jedan od tri Gren slem duela, a preostala dva Srbin je rešio bez mnogo problema.

Srbin će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča Rafael Nadal - Huan Martin del Potro. U preostala dva četvrtfinalna meča sastaju se Rodžer FEderer - Kevin Anderson i Miloš Raonić - Džon Izner.

Novak je potpuno kontrolisao dešavanja na terenu, izuzev u drugom setu, kada ga je iz takta izbacila i jedna sudijska opomena zbog navodnog kaženja linije. Utisak je da je kljunač bio drugi deo trećeg seta, kada je Đoković kod rezultata 2:2 u gemovima spasao tri vezane brejk lopte, a onda ekspresno poveo sa 2:1.

Nišikori je u četvrtom setu odmah napravio brejk, međutim, Đoković je imao spreman odgovor, odmah je uzvratio istom merom, a potom rivalu do kraja meča prepustio još samo jedan gem.

Đoković je trofej na Vimbldonu osvajao tri puta u karijeri (2011, 2014. i 2015), a s obzorim na to da je proše godine zaustavljen u četvrtfinalu zabeležiće i napredak na ATP listi. Trenutno je tek na 21. poziciji.

Tok meča

Posle prva tri gema u kojima su gemove dobijali igrači koji su servirali, prvi do brejka došao je Novak Đoković u četvrtom i poveo 3:1. Međutim, usledio je jako loš servis gem Đokovića, koji je završio duplom servis greškom i tako je Japanac vratio brejk. Potom je došao do izjednačenja, ali je Đoković ponovo vezao dva gema i došao do prilike da servira za prvi set, koju je uspešno iskoristio za 6:3.

U drugom setu Đoković je propustio da započne brejkom, a kada on nije iskoristio tu priliku, jeste Nišikori i to u četvrtom gemu i došao do vođstva 4:1. Tu prednost je Nišikori držao do kraja seta i na kraju došao do izjednačenja - 1:1.

Posle propuštene brejk prilike u četvrtom gemu trećeg seta, Novak je u šestom uspeo da oduzme servir Japancu i povede sa 4:2. U međuvremenu Nišikori je imao tri vezane brejk prilike, ali se Srbin vratio i sa tri uzastopna osvojena gema došao na korak do osvajanja trećeg sete - 5:2.

Novak je iskoristio prvu set loptu i za 37 minuta završio ovaj deo meča i poveo sa 2:1 u setovima.

Četvrti set je počeo brejkom Nišikorija. Japanac je iskorstio drugu priliku da oduzme servis rivalu i poveo je sa 1:0. Već u sledećem gemu Đoković je uzvratio istom merom iskoristivši prvu priliku da Nišikoriju oduzme servis.

Novak osvaja treći uzastopni gem u četvrtom setu i drugim brejkom povećava prednost na 3:1, ubrzo i na 4:1.

Japanac je smanjio na 4:2, Đoković je siguran na svoj servis za 5:2 i korak do trijumfa.

Đoković je treći put u čevtrom setu oduzeo servis protivniku i za dva časa i 38 minuta obezbedi plasman u polufinale ukupnim rezultatom 3:1.