Đoković u ritmu: Manarino pao u dva seta

Sportska centrala 22.06.2018 18:55

Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira iz serije 500 u Kvinsu

Naš najbolji teniser Novak Đoković pobedio je u četvrtfinalu turnira u Kvinsu Francuza Adrijana Manarina sa 7:5, 6:1.

Najbolji srpski teniser je treći put u tri meča bio bolji od Francuza Andree Manarina. Zanimljivo da su sva tri susreta igrana na travi.

Nesiguran početak Đokovića, Manarino je iskoristio i već u trećem gemu svoju prvu brejk priliku pretvorio u prednost od 2:1.

Novak nije izgubio strpljenje ni kada u šestom gemu je propustio dve brejk lopte. Novu šansu dobio je u najdužem gemu prvog seta, kada je iskoristio četvrtu, a ukupno šestu brejk prliku i izjednačio na 4:4.

Manarino je uspeo na kratko da zaustavi Novakov nalet, ali je najbolji srpski teniser izvršio pritisak u 12. gemu, napravio novi brejk i rešio prvi set u svoju korist sa 7:5.

Đoković je na talasu uspešno završenog prvog seta nastavio sa dobrom igrom i u nastavku. Preuzeo je kontrolu meča i u četvrtom gemu stigao do brejka za vođstvo od 3:1.

Do kraja meča više nije bilo dileme. Srpski as je osvojio i naredna tri gema i nakon jednog časa i 18 minuta igre završio posao u ovom meču.

Novak Đoković

U polufinalu, koje je na programu u subotu, Đokovića očekuje duel sa pobednikom meča između Francuza Žeremija Šardija i Fransisa Tiafoa iz SAD.

Prethodno su plasman u polufinale izborili Hrvat Marin Čilić i Nik Kirjos iz Australije.