"Furija" teškom mukom do tri boda: Kosta spasao Špance

RTS 21.06.2018 09:32

Fudbaleri Španije savladali su Iran rezultatom 1:0 u drugom kolu Grupe B. Iranci su dugo odolevali napadima Španije, ali je odbrambeni bedem probio Dijego Kosta u 54. minutu.

Iranci su pošteno namučili Špance u prvom poluvremenu, pošto su samo mislili kako da sačuvaju svoj gol.

Španija je, potpuno očekivano, imala loptu, imala kontrolu, ali nije imala niti jednu dobru priliku u prvih 45 minuta.

O dominaciji Španije najbolje govori podatak da su vduže loptu u nogama imali Serhio Ramos i Isko od čitave reprezentacije Irana.

I u nastavku ista slika - Španija obigrava oko šesnaesterca Irana, a Ramos i Pike, centralni bekovi Španije, su na 40 metara od protivničkog gola.

Ipak, uspela je "furija" da probije iranski bedem u 54. minutu. Inijesta je proigrao Dijega Kostu, ovaj se okrenuo u kaznenom prostoru, a jedan defanzivac Irana je, u pokušaju da izbaci loptu, "napucao" Kostu, a lopta je završila u mreži.

Iran se onda otvorio, istina ne previše, ali dovoljno da zapreti golu Davida De Hee.

Posle jednog prekida, Ezatolahi je uspeo da matira golmana Španije. Iranci su uredno proslavili gol, ali je glavni sudija Andres Kunja iz Urugvaja, posle konsultacija sa sudijama koji pregledaju video snimak, poništio pogodak zbog ofsajda.

Španci su do kraja kontrolisali meč i uspeli da sačuvaju gol prednosti.

Ranije danas, Portugalija je bila bolja od Maroka 1:0 i zajedno sa Španijom deli prvu poziciju grupe i identičnom gol razlikom 4:3.

U poslednjem kolu sastaju se Portugalija - Iran i Španija - Maroko.

Tabela: Portugalija 4 boda, Španija 4, Iran 3, Maroko 0.