Real prvak Evrope, Bejl junak

RTS 27.05.2018 10:48

Fudbaleri madridskog Reala savladali su ekipu Liveprula sa 3:1 u finalu Lige šampiona u Kijevu i treći put zaredom postali klupski evropski prvaci. Heroj finalne utakmice bio je Velšanin Geret Bejl, koji je ušao sa klupe i postigao dva spektakularna pogotka. Najbolji srpski arbitar Milorad Mažić i njegovi pomoćnici delili su pravdu bez greške

Real je potvrdio dominaciju u elitnom takmičenju i ispisao nove stranice istorije fudbala.

Madriđani su osvojili treću uzastopnu, a 13. ukupno titulu Lige šampiona. Zinedin Zidan je postao je prvi trener sa tri uzastopne titule, a Real je prvi klub koji je objedinio titule prvaka Evrope u fudbalu i košarci.

Strelci za Real bili su Benzema u 51. i Bejl u 64. i 84. minutu. Jedini gol za Liveprul postigao je Mane u 55. minutu meča.

Liverpul je bolje otvorio meč i bio bolji rival u prvom poluvremenu. Ređale su se opasnosti ispred gola Navasa, ali je odbrana Reala, na čelu sa kostarikanskim golmanom bila na visini zadatka.

Prvi deo utakmice obeležile su dve povrede, koje su možda i prelomile meč. Teren su u suzama napustili Salah i Karvahal.

Drugo poluvreme donelo je sva uzbuđenja koja su nedostajala u prvom, pa i pregršt golova i prilika.

Liverpulova odbrana je polako počela da gubi koncentraciju, što se moglo primetiti nakon prečke koju je pogodio Isko.

Prvi gol delo je Lukasa Karijusa, iako je strelac bio Karim Benzema u 51. minutu. Golman Liverpula rukom je hteo da uposli nekog od svojih defanzivaca, ali je pogodio napadača Reala, a lopta je ušla u gol.

Ipak nadu Liverpulovim navijačima vratio je odlični Mane samo četiri minuta kasnije golom nakon kornera.

Na scenu u završnici meča stupa heroj Reala u finalu Geret Bejl, koji ulazi u igru 62. a već u 64. minutu spektakularnim "makazicama" dovodi Real u vođstvo.

Isti igrač stavlja tačku na meč u 84. minutu, nakon još jedne blago rečeno kritične reakcije golmana Liveprula, nakon "projektila" Bejla sa distance.

Srpski sudija Milorad Mažić gotovo bez greške vodio je najtežu i najbitniju utakmicu takmičenja i potvrdio da je u ovom trenutku jedan od najboljih svetskih arbitara. .Real je potvrdio dominaciju u elitnom takmičenju i ispisao nove stranice istorije fudbala.

Srpski sudija Milorad Mažić gotovo bez greške vodio je najtežu i najbitniju utakmicu takmičenja i potvrdio da je u ovom trenutku jedan od najboljih svetskih arbitara.