Delpo preko Džumhura do duela sa Lajovićem

N1 info 10.05.2018 14:05

Argentinski teniser Huan Martin del Potro plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu pobedom nad Damirom Džumhurom iz Bosne i Hercegovine.

Del Potro, koji je postavljen za četvrtog nosioca, protiv Džumhura je slavio sa 6:3, 6:3, posle jednog sata i 21 minuta igre.

Na taj način, Argentinac je izborio duel sa Dušanom Lajovićem, koji je napravio veliko iznenađenje eliminisavši Rišara Gaskea iz Francuske.

Del Potro je odigrao odličan meč tokom kojeg je Džumhur samo u pojedinim trenucima uspeo da mu parira.

Posle izjednačenog početka meča, Del Potro je nanizao četiri gema, pre nego što mu je bosanskohercegovački teniser vratio jedan brejk. Usledio je relativno siguran servis gem Džumhura, da bi potom Argentinac u narednom gemu iskoristio prvu set loptu.

Tamo gde je stao u prvom setu, popularni Delpo je nastavio u drugom, odmah napravivši brejk, a potom je spasao dve prilike rivala da mu oduzme servis. Od tada se igralo gem za gem bez brejk šansi, da bi u devetom Del Potro iskoristio drugu meč loptu drugom brejkom u tom setu.

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 6.200.860 evra i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.