Još jedna pobeda i titula: Majstorije Radonjića i Adžića za trijumf Zvezde

Novosti 25.04.2018 22:33

Crveno-beli posle lošeg prvog poluvremena u drugom odigrali znatno bolje i došli do bitna tri boda u borbi za trofej

CRVENA zvezda pobedila je Čukarički 3:0 (0:0) i matematički od titule je deli još tri boda. Neprepoznatljivi u prvom delu, na kriima Luke Adžića u nastavku su došli do sigurne pobede nad umornim Čukaričkim pa će u nedelju od 16.00 časova imati prvu od četiri meč lopte za 28. zvezdicu na dresu, ako Partizan sutra pobedi Radnički.

Prvo poluvreme – nula od fudbala i zvižduci malobrojne publike. Prazno, dosadno, bez tempa, trčanja, želje, uzbuđenja uz jednu jedinu šansu kad je Pešić promašio ceo fudbal sa pet metara. Pogotovo se to odnosi na igrače Crvene zvezde koji kao da su izašli na zagrevanje a ne na utakmicu koja bi ih približila korak od titule. Izmoreni Čukarički namestio se u defanzivi i nikad lakše nije uspeo da odbrani Belića koji je i kao Borjan na drugoj strani mogao da razvuče ležaljku. Lider Superlige nije ličio na sebe, izostalo je sve što ih je krasilo tokom sezone (borbenost, trčanje, koncentracija), nije bilo ni “i” od ideje, kao da su se prekjuče skupili.

Luka Adžić i drugačiji, onaj pravi, pristup u nastavku usmerio je Zvezdu ka pobedi. Mladi reprezentativac prodorima počeo da drmusa odbranu Čukaričkog, a pripremio je i gol Benu kad je prošao dvojicu igrača a napadač sa Komora desnom nogom razbio monotoniju. Brđani su zaigrali ofanzivnije u nastavku, ali brzo ih je saseklo isključenje Đurića (dva žuta kartona). Zabušavao je Nemanja Radonjić do 77. minuta a onda pokazao vrhunski talenat. Pešić i Rodić su izigrali odbranu, levi bek je vratio loptu do penala, a Radonjić onda pobacao trojicu igrača, golmana Belića i kao na malom fudbalu postigao drugi gol u Superligi. Majstorski u stilu, recimo, Salaha. I to nije bilo sve od majstorstva, za poslednje se pobrinuo Luka Adžić sjajnim golom iz slobodnog udarca preko zida sa 20 i kusur metara. Dovoljno od igrača meča.

STRELCI: Ben u 61. i Radonjić u 77. i Adžić u 84. minutu. Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 7.161. Sudija: Nenad Đokić (Užice) 6,5. Crveni kartoni: Đurić (Čukarički) u 69, Rodić (C. zvezda) u 89. minutu.
CRVENA ZVEZDA: Borjan - – Stojković 7, Le Talek 7, Babić 7 (od 65. Frimpong 7), Rodić 7 – Račić 6, Krstičić 6,5 – Srnić 6 (od 46. Adžić 7,5), Ben 6,5 (od 78. Milijaš -), Radonjić 7 – Pešić 7.
ČUKARIČKI: Belić 6 – Stevanović 6, Puškarić 6,5, Đurić 5,5, Bogosavac 6,5 – Kopitović 6 – Milojević 6 (od 67. Belaković ), Drinčić 6,5, Kajević 6 (od 82. Vidosavljević -), Ovusu 6,5 – Bojić 6 (od 82. Tedić -).
IGRAČ UTAKMICE: Luka Adžić (C. zvezda)