Zvezda gazi ka tituli: Crveno-beli protutnjali kroz Niš

Novosti 21.04.2018 22:52

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radničkog iz Niša sa 3:1 u okviru drugog kola plej-ofa Superlige Srbije

CRVENA zvezda je opet trećom brzinom prošla kroz Niš, pobedila je u uzbudljivoj utakmici, koja je imala dobar ritam, dinamiku, prilike, atraktivne poteze (i užasan teren), veoma dobri Radnički 3:1 (1:1) i nastavila da hita ka novoj tituli prvaka. Aleksandar Pešić je ponovo osvojio Niš, nije kao jesenas postigao het-trik, ali je za tri minuta rešio pitanje pobednika golom i asistencijom Benu koji se propisno ispromašivao (pet šansi).

Radnički se isprsio, uspeo da izjednači, ali nije mogao da izdrži Zvezdin ritam pa će bodove za Evropu tražiti u preostalih pet kola. Milan Pavkov je pokazao da Zvezda na njega s pravom može da računa.

Presing Crvene zvezde bio je misterija za igrače Radničkog, ali glavni razlog što se na poluvreme otišlo remijem bili su promašeni ziceri Bena. Jer, posle vođstva koje je doneo Nenad Krstičić posle kornera Bena, napadač sa Komora promašio je dva zicera koji su mu pripremili Adžić i Pešić, zatim bio neodlučan na sedam-osam metara od Živkovića. I umesto da u prvih 20 minuta crveno-beli reše meč, dozvolili su Radničkom da se vrati u meč, da posle dve prilike (Pavkov, Simunović) iz kiksa više igrača odbrane Milan Pavkov lako zatrese mrežu.

Jak ritam i napadi na obe strane nastavili su se i u drugom delu, a ponovo su gosti iz Beograda došli u prednost iz prekida. Posle kornera Adžića, Mićić nije imao drugo rešenje nego da rukama obori Pešića. Penal je izveo uspešno najbolji strelac Superlige za gol broj 24. I kad su svi pomislili da je posle promašaja u 58. Minutu Ben mister promašaj, Pešić je zabeležio 21. asistenciju a napadač sa Komora potvrdio pobedu Crvene zvezde. Domaćin nije imao snage da prati ritam lidera Superlige, pa je golman Živković spasio domaćina ubedljivijeg poraza.

RADNIČKI N. – C. ZVEZDA 1:3 (1:1)

STRELCI: Pavkov u 43. za Radanički, a Krstičić u 7, Pešić u 57. iz penala, Ben u 60. minutu za Crvenu zvezdu. Stadion: „Čair“. Gledalaca: 10.000. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad) 7.

RADNIČKI NIŠ: Živković 7,5 – Aksentijević 6,5, Miladinović 6,5, Simunović 7, Subić 6,5 – M. Petrović 6 (od 72. Stanisavljević -), Mićić 6,5 – Babić 6,5, Sa. Stojanović 7 (od 88. Stanković -), Mrkić 6,5 (od 66. Sl, Stojanović ) – Pavkov 7.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 7, Le Talek 7, Babić 7, Rodić 7 – Jovičić 7,5, Krstičić 7,5 – Ben 7 (od 86. Savić -), L. Ilić 7 (od 67. Milić -), Adžić 7,5 (od 81. Milijaš -) – Pešić 8.

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Pešić (C. Zvezda)