Partizan pokorio sjajnu Bačku

Mondo 31.03.2018 19:10

Crno-beli pobedili na gostovanju OFK Bačku, ali je utakmica 29. kola do poslednjeg minuta bila neizvesna. Povreda Nemanje Jevrića. Strelci za Partizan bili su Ožegović i Tavamba, za Bačku Micić.

Pobede, pauza, pobeda!

Partizan je peti uzastopni trijumf (četvrti u Superligi) ostvario na gostovanju protiv OFK Bačke - 2:1 (1:0). Crno-beli su u okviru 29. kola odigrali dobru utakmicu, u kojoj su stvorili nekoliko vrlo povoljnih prilika, ali se rezultatski završilo na golovima Ognjena Ožegovića s bele tačke u četvrtom i Leandrea Tavambe u 78. minutu.

Sve pohvale i pored poraza zaslužio je i tim Zvezdana Miloševića. OFK Bačka je od prvog do poslednjeg minuta pokazala da želi da se nadigrava i neretko se protiv aktuelnog šampiona prebacivala na protivničku polovinu preteći raspoloženom golmanu Vladimiru Stojkoviću.

Domaćin je nagrađen i golom u finišu meča, koji je duel učinio neizvesnim do poslednjeg trenutka, ali pored Luke Micića niko više od igrača Bačke nije uspeo da se upiše u strelce.

Ipak, fudbaleri Bačke su posle šest prvenstvenih utakmica bez poraza kod kuće (pet pobeda i 2:2 sa Zvezdom), prvi put posle 4. novembra prošle godine i poraza od Spartaka (0:2), pognutih glava napustili stadion "Slavko Maletin Vava".

Meč u Bačkoj Palanci obeležila je i povreda čuvara mreže domaće ekipe. Nemanja Jevrić je već u drugom minutu skrivio penal i to prilikom u duelu sa Ožegovićem dobio snažan udarac. Nastavio je da brani, ali je Milošević morao da ga zameni u 20. minutu. Jervić je kolima Hitne pomoći prebačen u bolnicu.

Ožegovića je s golom Bačke spojio Danilo Pantić, a pošto je napadač crno-belih bio brži i sklonio loptu u stranu, golmanu domaće ekipe nije preostalo ništa drugo nego da skrivi penal. Sudija Petar Piper je pokazao na belu tačku, a s nje je precizan bio upravo Ožegović.

Meč je dva puta prekidan zbog ubacivanja petardi u teren od strane navijača Partizana. Prvi prekid je trajao osam minuta (od 12. do 20), a drugi dosta kraće (od 63. do 65).

Za razliku od penala, kod koga ništa nije bilo sporno, zabeležene su dve sumnjive situacije. Prva je poništen gol Armina Đerleka zbog ofsajda, a druga je priznati pogodak Bačke, jer je ostalo otvoreno pitanje da li se Mićić u trenutku asistencije Luke Lukovića nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Partizan je imao nekoliko odličnih prilika. Leandre Tavamba je tek iz trećeg pokušaja postigao gol i to pošto mu je levi bek Nemanja G. Miletić "servirao" loptu. Veliku grešku Dina Šarca u 78. minutu iskoristio je bek crno-belih, a onda nesebično odigrao za Kamerunca, kome nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu.

I u prvom delu je Miletić namestio šansu Tavambi, ali je pokušaj glavom napadača "parnog valjka" zaustavio Rasto Šuljagić. Rezervni golman bio je uspešniji od Tavambe i u drugom delu, ali ne i od Ognjena Ožegovića, koji ga je savladao sa pet-đet metara, ali je pogodio prečku.

Pre gola Micića, najbolju šansu za Bačku propustio je Uglješa Radinović u 61, čija je oba pokušaja iz jednog napada ukrotio Stojković.

Domaćin je u 84. minutu uveo utakmicu u neizvesnu završnicu. Napad Bačke nije mnogo obećavao, ali je odbrana Partizana, ipak, bila prilično opuštena, dozvolivši da ne tako jak i po zemlji centaršut stigne do "druge stative", gde je bio Luka Micić.

Partizan je zasluženo pobedio i najavio dobru formu pred početak plej-pfa. Crno-beli će do utakmice između Mladosti i Crvene zvezde imati devet bodova manje od "večitog rivala"...