Šok u Ljutice Bogdana! Napredak u 90+1. uzeo bod Zvezdi

N1 info 11.03.2018 23:20

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa kruševačkim Napretkom na stadionu Rajko Mitić (1:1), u poslednjem meču 27. kola Superlige Srbije, a bod gostima doneo je Eskić golom u 90+1. minutu.

Kruševljani su krenuli na sve ili ništa u finišu meča i takva igra im se na kraju isplatila. Boranijašević je ubacio loptu, Markoski sjajno spustio glavom do Eskića, a ovaj efektno, "bockom", prevario Borjana i doneo veliki bod svom timu. Gostujući sastav je do gola mogao i minut ranije, ali je Petrović posle sjajnog prodora pogodio stativu.

Prethodno, crveno-beli su u vođstvo došli preko Krstičića u 52. minutu. Sjajni vezista je prihvatio odbitak posle kornera i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Petrovića. Za njega je to drugi gol u Zvezdinom dresu, prvenac je postigao prošle nedelje protiv Voždovca.

Tim iz Ljutice Bogdana nije uspeo ni u drugom meču ove sezone da savlada Napredak. U prethodnom duelu dva tima, ekipa Milorada Kosanovića je slavila 1:0, golom Mitrovića u 90+7. minutu. To je ujedno i jedini poraz Zvezde ove sezone.

Posle ovog remija, prvog u prolećnom delu sezone, prednost lidera šampionata u odnosu na drugoplasirani Partizan je sa 14 bodova pala na 12 (u krajnjem zbiru šest), pošto su crno-beli nešto ranije savladali Čukarički (2:0).Zvezda sada ima 70, a Partizan 58 poena.

Sa druge strane, Napredak je bodom, posle dva poraza na strani u ligi u 2018, došao do 41 i taj tim je trenutno šesti.