Poraz Zvezde u Barseloni, bruka u poslednjoj četvrtini

Novosti 10.03.2018 10:57

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz u Barseloni u meču 25. kola Evrolige - 88:54 (17:12, 28:12, 17:25, 26:5)

Tim Dušana Alimpijevića praktično nije ni pružio otpor ekipi Svetislava Pešića, a posebno su se crveno-beli obrukali u poslednjoj četvrtini u kojoj su postigli samo pet poena.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Pau Ribas sa 18, odnosno Petri Kaponen i Andre Tomić sa po 16 poena. Kod Zvezde Tejlor Ročesti ubacio je 13, a Ognjen Dobrić 10 poena.

PRVA ČETVRTINA

Feldin odlično otvara meč u prestonici Katalonije, prvo za tri, a onda i za dva. Isto to radi Ribas na drugoj strani, pa u trećem minutu rezultat je 5:5. Igra se brzo na startu meča, precizan je i Tomić, kao i Klaver. Ročesti trojkom prtekida seriju Barselone - 9:8. Prvi tajm-aut na meču.

Nešto lošiji napadi u nastavku četvrtine, Džekson i Klaver su poentirali za domaćina, Zvezda već dugo bez poena. Alimpijević pokušava sa izmenama, ali ređaju se promašaji crveno-belih. Ruku na srce ni Katalonci ne briljiraju, pa semafor pokazuje u devetom minutu - 13:8.

Omić prekida seriju promašaja Zvezde. Ertel gubi loptu na drugoj strani, ali Enis ne koristi greške igrača Barselone. Ertel se ispravlja sa dalekom dvojkom, kao i Janković na drugoj strani. Skromna napadačka četvrtina za oba tima, a onda katastrofalna greška Enisa. Izgubio je loptu u poslednjem napadu Zvezde u prvoj četvrtini, a onda napravio i nesportski prekršaj na polovini Barselone sa kojim je pomogao Kataloncima.

Ertel pogađa oba puta, ali ne i Oriola za tri. Prvu četvrtinu u Blaugrani dobila je Barselona - 17:12 u utakmici koja nije oduševila za sada košarkaške sladokusce. Ipak, ima još dosta vremena da se utisak popravi.

DRUGA ČETVRTINA

Iznenađujuće jake odbrane u utakmici gde se očekivalo veliki broj poena. Omić prvi postiže poene u drugoj četvrtini. Koponen pokazuje da nije zalutao u Barselonu. Upisuje se i Orila, kao i Dobrić. Koponen nastavlja seriju i dalekometnom trojkom dovosi Barselonu na plus osam - 24:16.

Zvezda nastavlja sa greškama, što kažnjava Ertel za prvu dvocifrenu prednost domaćih. Alimpijević mora da traži tajm-aut. Dobrić pogađa za tri i vraća crveno-bele na jednocifren zaostatak. Međutim, Navaro brzo vraća trojku. Lesor gubi loptu, a kažnjava Tomić za najveću prednost Katalonaca - 31:19.

Serija grešaka na obe strane. Ročesti pogađa za dva, pa promašaj Tomića i trojka Ročestija - 31:24, koja primorava Pešića da uzme tajm-aut. Isti odgovor stiže i od Barselone, Tomić sa linije slobodnih bacanja, pa Ribas za tri i onda polomljena tabla od strane Hrvata - 38:24.

Nije se dugo čekalo da se promeni koš i stigne novi i posle pet minuta je nastavljen meč. Koponen pogađa za tri, a onda i Ribas za dva i velikih plus 19 - 43:24. Igra Zvezde se raspada, pa poenima Moermana odlazi se na veliki odmor sa plus 21 u korist Španaca - 45:24.

TREĆA ČETVRTINA

Loš ppočetak i drugog poluvremena za Zvezdu. Moerman zakucava, pa dva poena Koponena - 49:24. Barselona je postigla duplo više poena od rivala, a prva slobodna bacanja za šampiona Srbije tek u 22. minutu. Omić posle ofanzivnog skoka poentira, ali neprecizan sa linije slobodnih bacanja. Tomić opet u kontranapdu u prilici da zakuca, ali Hrvat sada samo polaže u koš - 51:26.

Minut odmora za Alimpijevića, čija Zvezda deluje daleko od tima, koji će se prošetati u plej-ofu ABA lige. Janković pogađa za dva, ali onda trojka Koponena. Davidovac beleži svoje prve poene. Vezenkov neprecizan, pa pogodak Dobrića - 54:32. Pešić ne želi ništa da prepusti slučaju, noviu tajm-aut za domaćina.

Nešto bolja igra Zvezde i sve više grešaka Barselone. Crveno-beli su malo istopili minus, preko Ročestija i Antića. Međutim, Tomić i Ribas nastavljaju teror nad Zvezdom - 61:42. Barselona ne želi da dozvoli rivalu da se vrati, naročito ne Pešić, koji konstantno opominje svoje igrače da se ne opuste.

Dobrić poentira iz kontranapada, Janković je još više imao šansu da smanji zaostatak, ali je promašio zicer. Tomić siguran sa linije slobodnih bacanja . Feldin pogađa za tri i gosti su došli na minus 13 - 62:49 na kraju treće četvrtin. A imali su Katalonci plus 26 u jednom trenutku.

ČETVRTA ČETVRTINA

Oriola na početku poslednje četvrtine pogađa za dva, pa promašaj Enisa, koji je skroz van meča. pa greška Bjelice. Zvezda ne koristi priliku da se približi rivalu i učini meč zanimljivijim - 64:49. Feldin promašuje za dva, pa izlazi sa loptom u aut. Bjelica još uvek bez poena, Zvezda definitivno nije na nivou iz prethodnog dela sezone.

Trojka Koponena za 67:49 definitivnio stavlja tačku na meč sredinom poslednje deonice, Alimpijević pokušava sa tajm-autom, ali ne ide večeras šampionu Srbije. Barselona je ta koja se sve pita, samo u slučaju opuštanja Španaca crveno-beli bi smanjili zaostatak i onda opet pojačava Barsa.

Brzo Katalonci preko Ertela dolaze do 75:50 i opet trener gostiju traži minutu odmora iako je jasno ko će slaviti večeras u prestonici Katalonije. Zvezda je demolirana, Ertel pogađa za dva. Gosti u poslednjoj deonici još uvek bez koša iz igre. Ertel pogađa trojku za plus 32 u korist Brse - 82:50.

Posle skoro osam minuta igre u poslednjoj četvrtini Omić postiže prve poene za Zvezdu iz igre. Katastrofalna partija crveno-belih, koji su definitivno dobro uzdrmani posle izgubljenog finala Kupa Radivoja Koraća. Siguran i Džekson, Dobrić ne može da pogodi za tri, ali Presi beleži svoj prvi poen. I Enis ide na liniju penala i oba puta neprecizan - 88:54.