Kingsi na krilima Bogdana srušili Njujork u drami

N1 info 05.03.2018 11:58

Košarkaši Sakramento Kingsa pobedili su Njujork Nikse kod kuće rezultatom 102:99, trojkom Skala Labisijea dve sekunde do kraja.

Kingsi su na 99:99 imali poslednji napad od 5 sekundi, trener Jerger je nacrtao akciju - Bogdanović je izveo aut, Labisije napravio fintu uručenja za srpskog beka i preko ruke pogodio trojku za pobedu.

Upravo je Bogdanović, pored pomenutog Labisijera, najzaslužniji za pobedu Sakramenta pošto je bio najefikasniji u svom timu sa 22 poena (7/11 iz igre, 3/5 za tri) i sedam asistencija, za 27 minuta na parketu. Labisije je ubacio 14, po 12 su dali Džekson, Kufos i Hild, a 10 je imao Foks.

U redovima Njujorka, Hardavej junior je bio najefikasniji sa 24 poena, 14, uz 16 skokova je imao Kanter, a isti broj poena ubacio je O'Kvin.

Ne računajući dva navrata, kad si Niksi imali poen prednosti, Sakramento je kontrolisao meč i bio u vođstvu sve vreme.

Serijom 9:0, domaći su otišli na plus 12 na kraju prve deonice, ali su se u drugoj gosti vratili u meč. Usledila je nova serija Kingsa, ovoga puta 13:0, za maksimalnih plus 18 (72:54) na sredini treće četvrtine.

U nastavku je Sakramento kontrolisao igru, na ulasku u poslednjih nekoliko minuta imao 95:82, ali je onda usledio pad u igri, što su Niksi iskoristili i serijom 15:2 došli uveli utakmicu u dramatičnu završnicu 97:97.

Bogdanović je u presudnim trenucima vratio vođstvo Kingsima step bekom, da bi na drugoj strani O'Kvin sa slobodnih bacanja uzvratio za 99:99, ali je to bilo sve od Niksa do kraja meča.

Za Kingse je to druga pobeda u poslednjih osam mečeva i oni su sada 12. na Zapadu sa 20-44, dok su Niksi pretrpeli i 12. poraz u 13 utakmica i uz 24-40 nalaze se na 11. poziciji na Istoku.