Preokret Partizana u Lučanima posle dva isključenja Mladosti

B92 18.02.2018 19:42

Fudbaleri Partizana pobedili su posle preokreta Mladost u Lučanima u utakmici 23. kola Superlige Srbije 2:1 (0:0).

Partizan je gubio protiv izuzetno borbene ekipe Mladosti sve do finiša utakmice, ali je preko Marka Jevtovića i Šatara koji je postigao autogol, došao do važnog trijumfa.

Tom preokretu prethodila su dva isključenja Lučancima – prvo je Tumbasević zbog ne baš jasnog udaranja dobio drugi žuti karton, da bi sudija Aleksandar Vasić isključio i Jovanovića, koji je zbog prigovora zaradio dve brze javne opomene.

Duel u Lučanima počeo je dobrim pokušajem Sejdube Sume posleg koje smo očekivali zanimljivu utakmicu, ali prvo poluvreme je bilo sve samo ne interesantno. Ne baš sjajan teren i hladno vreme uticali su na igrači, koji nisu bili previše kreativni, pa osim usputnih i nepreciznih pokušaja, nije bilo dobrih prilika.

Kod gostiju su svoje udarce okušali Ivanović, Urošević i Đerlek, nisu bili precizni, dok je za Lučane vredan pažnje bio šut Predraga Pavlovića iz rane faze utakmice.

Posle dvadesetak minuta u drugom delu ništa nije nagoveštavalo da ćemo dobiti neverovatnu završnicu u Lučanima, ali je u 70. minutu Pavlović iskoristio loše istrčavanje Stojkovića. Lopta je došla do domaćih fudbalera, pa zatim i do napadača, koji sigurno šalje loptu u praznu mrežu jer čuvar mreže Partizana nije stigao da se vrati.

Miroslav Đukić sve karte bacio je na napad, u 84. minutu Tumbasević je zaradio drugi žuti karton zbog ne baš jasno vidljivog udaranja Miletića, da bi samo dva minuta kasnije Partizan izjednačio.

Drugi Miletić je pronašao usamljenog Jevtovića u kaznenom prostoru, čuvari su ga zaboravili, a on rutinski pogodio donji desni ugao.

Petar Jovanović se tada iznervirao, zbog prigovora je dobio dva brza žuta kartona i Mladost je ostala sa devetoricom. U sledećem napadu usledio je šok za Lučance – Vulićević je centrirao, a Šatara u nameri da interveniše nisko pokupio loptu glavom i poslao je u svoju mrežu za 1:2.

Posle ovog trijumfa Partizan je stigao do 51. boda i sada ima devet manje od prvoplasirane Crvene zvezde, dok je Mladost deveta