Za početak godine - važna pobeda Partizana

Mondo 04.01.2018 20:16

Crno-beli savladali Zadar furioznim napadom u trećoj četvrtini. Gosti iz Dalmacije vratili su se iz velikog minusa, ali su Beograđani ipak sačuvali trijumf, za "duplu pobedu" protiv istog rivala.

Partizan i Zadar nastavljaju trku za mesto u plej-ofu sa istim skorom, 7-8!

Crno-beli su savladali Dalmatince i u hali "Aleksandar Nikolić", pred dve grupe svojih navijača, u utakmici u kojoj je viđen i novogodišnji rafal ekipe Nenada Čanka, ali i njen već viđeni pad pred finiš, koji ovog puta nije kažnjen.

PARTIZAN - ZADAR 95:87 (20:18, 18:23, 39:22, 18:24)

Plejmejker Najdžel Vilijams Gos postigao je 22 poena uz devet asistencija, Novica Veličković dodao je 18 uz četiri važna ofanzivna skoka, a četvorica domaćih postigla su po deset poena, uključujući i povratnika Đorđa Gagića, koji je dočekan aplauzima Grobara.

Jedan od te četvorice je i Aleksandar Aranitović, čija je trojka u finišu ravnopravnog prvog poluvremena nagovestila šuterski juriš Partizana, koji se i dogodio na početku nastavka.

Raspucani crno-beli postigli su šest trojki u trećoj četvrtini, tri puta poentirali uz faul i od 20. do 30. minuta postigli više poena nego u kompletnom prvom poluvremenu! Čak 39! Aranitović i Gos postigli su po jednu, a Vanja Marinković i Veličković po dve trojke, Đoko Šalić je rutinski rešavao defanzivne postavke gostiju i razlika je u 34. minutu dostigla i maksimalni plus od 23 poena (91:78).

Ipak, tu nije bio kraj.

Na čelu sa odličnim Džošom Bostikom, svojim daleko najboljim igračem (27 poena, 6/11 za tri), Zadrani su malo po malo smanjivali razliku i sveli je u pretposlednjem minutu na samo "minus 6" (91:85). Nenad Čanak tražio je tajm-aut, Preston Nouls je šutirao iz teške situacije za "minus 4", a lopta se o obruč odbila u ruke crno-belih.

Đorđe Gagić je potom uhvatio i važan ofanzivni skok, iznudio faul i tehničku grešku Domagoja Vukovaića i zajedno sa Vilijams Gosom i Milerom stavio tačku na utakmicu i sedmu i posebno značajnu pobedu svog tima, jer je ostvarena u duelu sa direktnim konkurentom za mesto u najboljih četiri.

PARTIZAN: Miler 10 (5 as), Vilijams Gos 22 (2/4 za tri, 9 as), Aranitović 10 (2/4 za tri), Jovanović, Marinković 6 (2/4 za tri), Tanasković, Veličković 18 (2/3 za tri), Pecarski, Gavrilović, Andrić 9, Gagić 10, Šalić 10.

ZADAR: Nouls 10 (0/5 za tri, 7 as), Bašić 6, Vladović, Ivanov, Kraljević, Jelenković, Krajina 10, Bostik 27 (6/11 za tri, 4 sk, 4 as, 6 izg), Vuković 4 (6 sk), Brzoja 14, Špralja 10, Božić 6.