Vaterpolisti Partizana odbranili trofej u Kupu Srbije

Novosti 18.12.2017 09:00

Vaterpolisti Partizana odbranili su trofej u Kupu Srbije, pošto su večeras u finalu završnog turnira u Bečeju savladali Šabac 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2)

Predvođeni fenomenalnim golmanom Dimitrijem Rističević vaterpolisti Partizana odbranili su trofej pobednika Kupa. Crno-beli su do 26. slavlja, devetog u Srbiji, došli posle pobede u neizvesnom finalu nad žilavim Šapcem – 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2).

- U našoj igri osetio se umor od polufinalnog meča sa Crvenom zvezdom. To se naročito videlo u napadu, ali odbrana nas je održala. U svakom slučaju sve je dobro kada se okonča pobedom – istakao je strateg crno-belih Stefan Ćirić.

Večeras su se sudarile dve odbrane. Obe ekipe sjajno su se branile, a osim Rističevića blistao je i čuvar mreže Šapčana Aleksić. Napadači su bili striktno markirani, zbog čega je u prvoj četvrtini viđen samo jedan gol, Tomić za vođstvo Partizana – 1:0.

Šapčani dugo nisu imali ideju kako da nadmudre fenomenalnog Rističevića, sve dok se nije okuražio Nikola Marković, koji je u 12 minutu načeo mrežu Beograđana. Do kraja prvog dela finala mreže su se na obe strane tresle po jednom.

Debitant u finalu svoju priliku da iznenadi crno-bele propustio je u trećoj četvrtini. Istina, Šapčani su golom Markovića prvi i jedini put poveli (3:2), a potom kod 3:3 nisu iskoristili ni dva igrača više. Igrači su bili sve nervozniji, ruke su drhatale, tako da je igrač više u stvari bio igrač manje. Ipak, nekako smireniji su bili Beograđani, koji su preko Lazića vratili vođstvo (4:3).

Od tog trenutka crno-beli su ljubomorno čuvali prednost, koju su u poslednjoj četvrtini dva puta uvećali na plus dva.

PARTIZAN - ŠABAC 6:5

BAZEN: „Đorđe Predin Badža“ u Bečeju. Gledalaca: 800. Sudije: Putniković i Raković (Beograd). Igrač više: Partizan R. 9 (3), Šabac 11 (4). Dva igrača više: Šabac 1 (0).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (11 odbrana), Kasum, Filip Janković 1, Lukić 1, Lazić 1, Tomić 1, Marko Janković, Andrejević, Manojlović, Radanović 1, Radonjić, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić 1.

ŠABAC: Aleksić (9 odbrana), Eraković, Marković 4, Repanović, Budurin, Velkić, Car, Šušijašvili, Trkulja, Tenžera, Petrovski 1, Cvetković, Popović, Meskhi.

Po četvrtinama: 1:0, 1:2, 2:1, 2:2

LAZIĆ NAJBOLjI

CENTAR Partizana Đorđe Lazić proglašen je za najboljeg vaterpolistu finalnog turnira u Bečeju, dok je Dimitrije Rističević najuspešniji golman.

Inače, prihod sa finalnog turnira namenjen je za lečenje nekadašnje reprezentativke Nastasje Nedimović, koja boluje od raka koštane srži.

SLAVLjE ZVEZDE

VATERPOLISTKINjE Crvene zvezde osvojile su Kup Srbije, pošto su u finalu savladale Palilulu sa 8:7 (3:1, 2:2, 2:3, 1:1). Kod pobednica najubojitije su bile: Rudić, Damjanović, Čegar sa 2 gola, a kod poraženih odskočila je četvorostruki strelac Gluščević.

Za MVP finala proglašena je Ivana Ćorović iz Crvene zvezde, a za golmana njena saigračica Vanja Lazić