Zvezdin het-trik u Evroligi: Čudesna pobeda crveno-belih u Valensiji

Vesti 15.12.2017 23:59

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Valensiju sa 86:82 (26:22, 14:16, 16:25, 30:19), u 12. kolu Evrolige

Povratak otpisanih!

Posle lošeg starta sezone, košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i treću uzastopnu pobedu u Evroligi, drugu na gostovanjima, i to oba u Španiji. U neverovatnom meču za infarkt, crveno-beli su slavili protiv Valensije - 86:82 i sada je četa Dušana Alimpijevića opet u igri za mesto koje vodi u četvrtfinale evro elite.

Kakva drama u Valensiji i kakva herojska pobeda srpskog šampiona. Kada je pet i po minuta pre kraja na semaforu stajalo 72:59 svi su otpisali košarkaše Zvezde. Svi, ali su izabranici Dušana Alimpijevića poput Feniksa se izdigli iz pepela i ostvarili magičnu pobedu. Pero Antić je oduzeo loptu, poentirao u kontri, Davidovac je pogodio trojku, Feldin pogodio dva puta i razlike je smanjena, ušlo se u dramatičan, hičkokovski finiš.

Domaćin je bio obezglavljen, košarkaši Valensije su bili kao hipnotisani, a crveno-beli su nastavili sa fenomenalnom  igrom i serijom 17:0 preokrenuli rezultat - 72:76. Imali su gosti dva napada, ali su bili smušeni, a domaćin je to iskoristio i za pola minuta trojkom San Emeterija opet došao u vođstvo  -77:76, 69 sekundi do kraja.

A onda novi juriš Zvezde. Vratio je Alimpijević Ročestija (odličnio ga menja mladi Davidovac) koji je pogodio sa distance za novo vođstvo. Pre toga je Bjelica imao ofanzivni skok. U sledećem napadu, San Emeterio gubi lopti, krade mu Bjelica, a Feldin postiže poene sa linije slobodnih bacanja - 77:80.

Tu nije bio kraj agoniji domaćina. Van Rosom baca loptu u aut, a hladnokrvni Džejms Feldin bio je nepogrešiv u penal završnici, za veliku pobedu posle lošeg starta sezone i skora 2-7. Sada sa 5-7 opet se rađaju snovi o četvrtifinalu, a u utorak u "Pionir" stiže šampion Evrope Fenerbahče.

U sastavu Zvezde bio je i Dilan Enis, pojačanje iz Mega Bemaksa, ali Kanađanin nije ulazio u igru.